Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Помічник міністра оборони США з космічної політики розповів про заходи з нормалізації космосу як операційної сфери

18 квітня помічник міністра оборони США з питань космічної політики Джон Пламб (John Plumb) заявив, що Міністерство оборони США працює над нормалізацією космосу як операційної сфери, і для цього потрібна співпраця як із союзниками, так і з комерційним сектором. Цю заяву він зробив під час 38-го Космічного симпозіуму (проводиться 17-20 квітня у Колорадо-Спрінгс, США).

Пламб, який був призначений на свою посаду у березні 2022 року, є старшим цивільним співробітником в МО США, який здійснює нагляд за військово-космічною політикою.

Минулого року офіс Пламба провів космічний стратегічний огляд від імені МО та розвідувального співтовариства США. Огляд прийшов до двох основних висновків. Перший – Китай є «головним викликом» в космосі або найбільшим суперником. Другий – нормалізація космічного простору як операційної сфери є ключем до запобігання конфліктів у космосі. Це означає, що Міністерству оборони необхідно пристосуватися до співіснування у космічній сфері зі зростаючою кількістю інших учасників.

«Донедавна космос був володінням лише кількох країн. Ми повинні припинити розглядати космос як унікальну область, яка чимось відрізняється і з якихось причин потребує спеціального поводження — це контрпродуктивно», — сказав Пламб. «Ставлячись до космосу так само, як і до будь-якої іншої операційної сфери (землі, повітря, море), ми покращимо нашу здатність запобігати конфліктам і зберігати безпечне та стабільне космічне середовище».

За словами Пламба, співпраця як із союзниками, так і з комерційною промисловістю є ключовою для упорядкування космосу як оперативної сфери та для здатності США стримувати агресію.

Він сказав, що МО США зміцнює космічні партнерства, включаючи ініціативу «Спільних космічних операцій» (CSpO) та співробітництво у рамках НАТО. Пламб сказав, що його офіс розробляє нову стратегію міжнародного космічного співробітництва.

Пламб визнав комерційну космічну галузь основним рушієм економічного зростання та інновацій, зокрема, для внеску в національну безпеку, включаючи ДЗЗ та супутниковий звязок, які використовувалися під час війни в Україні. МО США хоче усунути бар’єри для комерційної галузі.

«Ми співпрацюємо з компаніями та представниками уряду США, щоб зрозуміти перешкоди, з якими стикаються наші галузеві партнери, включно з проблемами безпеки, і визначити будь-які політичні чи правові проблеми, у яких зміни можуть бути корисними, щоб їх вирішити», — сказав Пламб. «Наша мета — допомогти вдосконалити здатність Міністерства оборони працювати з комерційними партнерами та зміцнити національну безпеку США».

Однією з перешкод є надмірна таємність космосу, сказав Пламб, що заважає Міністерству оборони ефективно співпрацювати з комерційними постачальниками, коли воно не може своєчасно надати інформацію про загрози.

«Наша політика обмеження доступу до космічної інформації базується на застарілих угодах про обмін інформацією та застарілих практиках. І справа в тому, що ця політика та практика гальмують нас», – сказав він. «МО США наполягає на «найвищому рівні» вирішення цієї проблеми».

Інший проблемний напрямок – відсутність норм відповідальної поведінки в космосі. Пламб вказав на прогрес у цьому питанні, коли ООН нещодавно прийняла проєкт резолюції проти випробувань протисупутникових ракет, але він підкреслив, що «потрібно зробити більше».

«Упорядкування космосу як операційної області відкриє двері для інвестицій в архітектуру стримування, партнерства та норм поведінки, необхідних для того, щоб зберегти космос як стабільну, безпечну та стійку область», — сказав Пламб. «Нормалізація космосу вимагатиме масштабних культурних змін. Це не станеться відразу. Але зараз настав час це зробити — і Міністерство оборони США нарешті має організаційну структуру для цього».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України