Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Польська компанія SatRev та південнокорейська компанія TelePIX уклали угоду на побудову, запуск та спільне використання супутника ДЗЗ

2 листопада польська космічна компанія SatRev (штаб-квартира у м. Вроцлав) повідомила про підписання контракту із південнокорейською компанією TelePIX. Згідно з контрактом, SatRev розробить 10-кілограмовий супутник 6U, який нестиме оптичне обладнання зі штучним інтелектом (AI) компанії TelePIX. Запуск супутника запланований на 2024 рік.

Компанія TelePIX, заснована у 2019 році, є провідним корейським постачальником електрооптичних зображень ДЗЗ високої просторової розрізненості, а також програмного забезпечення та послуг для аналізу великих обсягів супутникових зображень і даних наземних станцій. У 2024 році TelePIX планує запровадити новаторську послугу — перше у світі спостереження «Blue Carbo» (Blue Carbon observation), яке відіграє ключову роль у вловлюванні вуглецю в морській екосистемі.

Контракт з SatRev є частиною супутникової програми TelePiX Blue Carbon AI. Спостереження «Blue Carbo» використовуватиме передову технологію кількісного виявлення високої роздільної здатності на основі супутникових зображень TelePIX, зосереджену на морських плаваючих водоростях.

SatRev і TelePiX спільно розроблять спеціалізований супутник на основі платформи ScopeSat компанії SatRev, оптичного інструменту середньої роздільної здатності (GSD 3,8@500km Panchromatic) і бортового процесора (OBP), що використовує алгоритм моніторингу на основі штучного інтелекту «Blue Carbon», розроблені TelePIX. Проєкт передбачає розробку платформи, інтеграцію, запуск та спільну експлуатацію супутника.

Угода також передбачає надання SatRev ліцензійного доступу до зображень, зроблених супутником, що забезпечить плавний доступ до зображень південнокорейського партнера для клієнтів з Європейського Союзу.

У свою чергу, TelePiX повідомляє, що основою підписаної угоди є зобов’язання TelePIX надавати SatRev дані супутникових зображень, отриманих на основі технології «Blue Carbon», з власного супутника класу 6U «BlueBon», запуск якого заплановано на 2024 рік. Супутник надаватиме дані оптичного спостереження формату 3,8 м (3.8-meter optical observation satellite imagery data).

Якщо місія буде успішною, очікується подальша співпраця компаній, яка передбачає розробку додаткових супутників подібних розмірів. У довгостроковій перспективі можлива спільна розробка платформи 16U для інтеграції більшого оптичного приладу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України