Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північнокорейські хакери зламали мережу провідного російського виробника ракет «НВО машинобудування»

7 серпня інформаційне агентство Reuters повідомило, що, за його даними, проаналізованими експертами з питань безпеки, безпеки елітна група північнокорейських хакерів таємно зламала комп’ютерні мережі російського розробника ракет протягом щонайменше п’яти місяців минулого року.

Агентство Reuters виявило, що групи кібершпигунів, пов’язані з урядом Північної Кореї, які дослідники безпеки називають ScarCruft і Lazarus, таємно проникли в системи «НВО машинобудування», ракетно-конструкторського бюро в Реутові, невеликому містечку на околиці Москви.

Згідно з технічними даними, проникнення у мережу почалося орієнтовно наприкінці 2021 року і тривало до травня 2022 року, коли, згідно з внутрішньою інформацією компанії, ІТ-інженери виявили діяльність хакерів.

Через кілька місяців після цифрового зламу Пхеньян оголосив про певні досягнення у своїй забороненій програмі розробки балістичних ракет, зокрема, було здійснено успішний запуск першої твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-18, але неясно, чи було це пов’язано зі зломом.

Експерти відмічають, що цей інцидент демонструє, що ізольована країна націлюється навіть на своїх союзників, таких як росія, у спробі отримати важливі технології.

Про злом стало відомо невдовзі після поїздки до Пхеньяну минулого місяця російського міністра оборони С. Шойгу, першого візиту російського міністра оборони до Північної Кореї після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Російське «НВО машинобудування» вважається піонером у розробці гіперзвукових ракет, супутникових технологій та балістичного озброєння нового покоління – трьох сфер, які викликають великий інтерес для Північної Кореї, відколи вона розпочала свою програму зі створення МБР, здатної вразити материкову частину США.

«НВО Машинобудування», яке входить до складу корпорації «Тактичне ракетне озброєння», є, зокрема, розробником гіперзвукової ракети «Циркон».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України