15 січня Північна Корея заявила, що напередодні успішно провела випробування твердопаливної балістичної ракети середньої дальності (БРСД) з гіперзвуковою боєголовкою в рамках регулярних заходів щодо розробки потужних систем озброєння, продемонструвавши дедалі досконаліші ракетні можливості Пхеньяна у міру того, як режим поглиблює оборонну співпрацю з росією.
За повідомленням Корейського центрального інформаційного агентства (KCNA), ракета з гіперзвуковою маневреною керованою боєголовкою була запущена в неділю вдень з метою перевірки можливостей планерування та маневрування боєголовки, а також надійності нещодавно розроблених багатоступінчастих твердопаливних двигунів великої тяги.
14 січня південнокорейські та японські військові заявили, що виявили запуск з полігону в районі Пхеньяну приблизно о 14:55 і ракета пролетіла приблизно 1000 км менш ніж за 12 хвилин, перш ніж впасти в море між Північною Кореєю та Японією.
Це був перший ракетний запуск Північної Кореї після запуску міжконтинентальної твердопаливної балістичної ракети Hwasong-18, проведеного 18 грудня 2023 року.
На думку експертів, ракети з гіперзвуковим планеруючим апаратом теоретично можуть літати зі швидкістю, що у багато разів перевищує швидкість звуку, і можуть бути дуже маневреними у польоті.
Північна Корея вперше випробувала гіперзвукову ракету 28 вересня 2021 року, за нею були ще два випробування на початку січня 2022 року. Однак, за даними південнокорейських військових, останні випробування показали стрибок у північнокорейських технологіях. Ті ракети, що випробовувалися у 2022 році, запускалися на рідинному паливі. Цього разу різниця між попередніми та нинішніми випробуваннями полягає в тому, що Північна Корея стверджує, що використовувала тверде паливо.
Анкіт Панда, американський експерт з ядерної зброї з Фонду Карнегі за міжнародний світ, сказав, що на основі зображення, опублікованого KCNA у понеділок, можна припустити, що БРСД є ракетою, здатною проводити «маневри на кінцевому етапі» [польоту в атмосфері].
Він додав, що знайдені в Україні уламки дозволяють припустити, що росія застосувала північнокорейську балістичну ракету малої дальності KN-23 під час нападу на українське місто Харків цього місяця. Така зброя може проводити маневри на гіперзвукових швидкостях протягом усього польоту, зриваючи роботу систем ППО.
Експерти заявили, що Північна Корея ще більше посилить напруженість своїми провокаційними діями напередодні парламентських виборів у Південній Кореї у квітні та президентських виборів у США у листопаді.
У минулому році Пхеньян вивів на орбіту супутник-розвідник, отримавши, за твердженням Південної Кореї, допомогу росії в обмін на постачання зброї для війни москви в Україні.
Незважаючи на складну економічну ситуацію, у 2023 році Пхеньян провів рекордну серію випробувань зброї, включно з першою твердопаливною міжконтинентальною балістичною ракетою, що експерти назвали великим технологічним проривом.