Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея висловила ядерну загрозу космічному альянсу США і Південної Кореї

Північна Корея знову погрозила застосувати ядерну зброю проти США, назвавши співпрацю Вашингтона та Сеула у сфері безпеки діями «озброєних маніяків».

«Спектр ядерної загрози США не змінить готовності наших військових: ми відповімо на ядерну зброю ядерною зброєю», — заявило 3 листопада офіційне корейське центральне інформаційне агентство (KCNA).

«Збройні сили КНДР готові виконати конституційний обов’язок щодо захисту національного суверенітету, територіальної цілісності, прав та інтересів народу», — додало KCNA. «Перед будь-якими ймовірними військовими провокаціями позиція КНДР чітка: негайно і рішуче протидіяти діям цих озброєних маніяків».

Заява KCNA була зроблена після того, як 31 жовтня ВПС США провели випробувальний запуск МБР Minuteman III з бази ВПС Ванденберг у Каліфорнії. Однак випробування пройшли не так, як планувалося – ракету було знищено під час польоту після виявлення аномалії.

На запуску була присутня південнокорейська делегація. Це був перший випадок за 7 років, коли представники Південної Кореї були присутні на випробуванні МБР США, що свідчить про поглиблення зв’язків у сфері безпеки між двома країнами.

Співпраця між США та Південною Кореєю нещодавно поширилася на космічну сферу, підкреслюючи розширення масштабів альянсу. Президент США Джо Байден і колишній президент Південної Кореї Мун Чже Ін у травні 2021 року уклали угоду, яка припинила дію двосторонніх домовленостей щодо ракет, які тривалий час обмежували розробку Сеулом ракет радіусом дії до 800 км. Нинішній президент Республіки Корея Юн Сук Йоль має намір і далі розвивати співпрацю зі США в галузі космічних технологій.

Південна Корея зарекомендувала себе як світовий лідер у різних технологічних сферах, але її зусилля з дослідження космосу не встигають за зусиллями її сусідів, включаючи Китай і Японію. Тим часом Північна Корея здійснила запуски МБР, які можна вважати перевершуючими поточні досягнення Південної Кореї в можливостях запуску в космос.

3 листопада КНДР оцінила технологічне співробітництво між союзниками, назвавши його «ворожою загрозою» своєму суверенітету та безпеці.

Тим часом КНДР зміцнює свої зв’язки з росією та, ймовірно, отримала допомогу в отриманні технології запуску «супутника».

«Є вказівки на те, що росія запитувала технічну експертизу, і це фактор, який може підвищити ймовірність успішного запуску [супутника Північної Кореї]», — сказав журналістам 1 листопада південнокорейський законодавець Ю Сан Бом.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України