За повідомленнями японських та південнокорейських ЗМІ, 22 серпня Північна Корея випустила навігаційне попередження про нову спробу запуску супутника з Центру запуску супутників Sohae. Вікно запуску триває з 15:00 UTC 23 серпня до 15:00 UTC 30 серпня.
Пхеньян повідомив про три небезпечні зони HYDROPAC 2699/23 (синього кольору на карті), дві з яких розташовані на захід від Корейського півострова, а інша на схід від філіппінського острова Лусон. Ці зони подібні до тих, що були під час невдалої травневої спроби запуску. Вони відрізняються від запуску ракети з супутником Kwangmyongsong-4 (KMS-4) у 2016 році (показано червоним кольором на карті, для порівняння).
Вважається, що це є повторною спробою запуску військового розвідувального супутника, який Північна Корея намагалася запустити у травні, але це закінчилося невдачею. Того разу ракета-носій Chollima-1 з військовим розвідувальним супутником Malligyong-1 впала в Західне (Жовте) море, за 200 км на захід від острова Еочхон, після аномального запуску двигуна другого ступеня.
Токіо та Сеул засудили наміри Пхеньяну та висунули вимогу скасувати запуск. Оголошення плану КНДР спонукало Токіо мобілізувати кораблі та свою систему протиракетної оборони PAC-3 на випадок, якщо ракета приземлиться на їхній території. Сеул заявив, що запуск буде «незаконним актом», оскільки він порушує санкції ООН, які забороняють Північній Кореї проводити випробування з використанням балістичних технологій.
За словами експертів, між розробкою міжконтинентальних балістичних ракет і можливостями космічного запуску існує значний технологічний збіг.
Незабаром після невдалої спроби запуску режим Кім Чен Ина пообіцяв успішно запустити свій розвідувальний супутник «найближчим часом», заявивши, що це є необхідною противагою зростаючій військовій присутності США в регіоні.
Оголошення про новий план запуску Пхеньяна з’явилося після того, як Сеул і Вашингтон розпочали свої великі щорічні спільні військові навчання. Навчання, відомі як Ulchi Freedom Shield («Щит свободи Ульчі»), спрямовані на протидію зростаючим загрозам з боку КНДР, що володіє ядерною зброєю, і триватимуть до 31 серпня.
Пхеньян розглядає всі подібні навчання як репетицію вторгнення і неодноразово попереджав, що у відповідь вживатиме «переважаючих» заходів.
Підозрювані північнокорейські хакери вже націлилися на навчання, напавши електронною поштою на південнокорейських підрядників, які працюють у центрі військових навчань союзників.
22 серпня державне інформаційне агентство Північної Кореї засудило «агресивний характер» навчань США та Південної Кореї. У коментарі KCNA попередило, що якщо навчання будуть передбачати «ядерну провокацію», можливість «термоядерної війни на Корейському півострові стане більш реалістичною».
Оголошення також було зроблено невдовзі після того, як лідери Вашингтона, Сеула та Токіо зустрілися в Кемп-Девіді в США, де зростаюча ядерна загроза Північної Кореї була ключовим пунктом порядку денного.
Минулого тижня розвідувальне агентство Південної Кореї повідомило законодавцям, що Пхеньян може запустити розвідувальний супутник напередодні 75-ї річниці заснування режиму, що відзначається 9 вересня.
«Пхеньян, схоже, приурочує свій наступний запуск супутника до поточних спільних навчань Ulchi Freedom Shield, покращивши і доповнивши технічні аспекти запуску протягом останніх трьох місяців», – сказав Чхве Гі Іль, професор національної безпеки університету Сангджи. «Враховуючи характер північнокорейського режиму, трьох місяців здається достатньо, щоб знайти недоліки в його невдалому запуску в травні і застосувати виправлення – хоча ми повинні подивитися, чи зможе він впоратися з цим цього разу», – додав він.
Кім Чен Ин зробив розробку та запуск військового супутника-шпигуна своїм головним пріоритетом.
Аварія супутника у травні спричинила складну 36-денну пошуково-рятувальну операцію Південної Кореї за участю флоту морських рятувальних кораблів, тральщиків та глибоководних водолазів. Вилучені частини ракети та супутника були проаналізовані експертами з Південної Кореї та США, а міністерство оборони РК згодом заявило, що супутник не має військової цінності.