Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південнокорейська ракета KSLV-2 вивела на орбіту сім супутників

25 травня південнокорейська ракета KSLV-2 (також відома як «Nuri») вивела на сонячно-синхронну орбіту сім супутників, у тому числі один, оснащений радаром із синтезованою апертурою. Восьмий супутник-кубсат не був розгорнутий належним чином.

Ракета стартувала в запланований час о 09:24 (UTC) з Космічного центру Наро.

Це був третій запуск триступеневої ракети, що працює на гасі та рідкому кисні, після її частково успішного дебюту в жовтні 2021 року. Другий запуск у червні 2022 року успішно вивів на низьку навколоземну орбіту макет корисного навантаження вагою 1,3 тонни та 162-кілограмовий тестовий супутник.

Незважаючи на імовірну невдачу з одним кубсатом, міністр науки Лі Чон Хо назвав запуск «успішним» на прес-конференції, що відбулася приблизно через 90 хвилин після старту. За його словами, «потрібен деякий час, щоб дізнатися, що сталося» з кубстаом. Міністр сказав, що основне корисне навантаження, супутник NEXTSat-2, вийшов на зв’язок з наземною станцією в Антарктиді, а шість інших супутників, як очікується, вийдуть на зв’язок найближчими годинами.

Основним корисним навантаженням був NEXTSat-2, 180-кілограмовий технологічний демонстраційний супутник, розроблений Корейським передовим інститутом науки і технологій (KAIST). Він містить кілька наукових приладів, включаючи радар із синтезованою апертурою, розроблений KAIST, який може створювати зображення з просторовою розрізненістю 5 м та шириною смуги 40 км.

«Після успіху другого запуску минулого року ми підтвердили характеристики та надійність ракети», — сказав міністр.

Президент Юн Сук Йоль привітав запуск як «важливу віху», яка свідчить про те, що Південна Корея стала великою космічною державою, повідомляє офіс президента.

Тим часом Південна Корея розробляє РН нового покоління KSLV-3. Очікується, що двоступенева ракета, що працює на гасі та рідкому кисні, дебютує у 2030 році. Її перший ступінь матиме п’ять двигунів що забезпечать тягу 100 тонн, а верхній ступінь – два двигуни з тягою по 10 тонн. Двигуни та ракетне обладнання будуть розроблені державним Корейським аерокосмічним науково-дослідним інститутом (KARI) у співпраці з галузевим партнером, який буде обраний до вересня.

KSLV-3 буде здатна доставляти на низьку навколоземну орбіту до 10 тонн корисного навантаження; 7 тонн на сонячно-синхронну орбіту; 3,7 тонни на геостаціонарну перехідну орбіту; і 1,8 тонни на місячну орбіту. Південна Корея планує до 2032 року запустити на РН KSLV-3 розроблений у країні роботизований місячний апарат.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України