Аерокосмічний філіал південнокорейського конгломерату Hanwha Group розробить невелику ракету-носій у співпраці з Корейським інститутом аерокосмічних досліджень (KARI) в рамках останніх зусиль групи з диверсифікації свого бізнес-портфеля в космічному секторі.
6 грудня компанія Hanwha Aerospace оприлюднила інформацію, що дві організації нещодавно провели спільну зустріч для попереднього розгляду вимог щодо цієї перспективної ракети. За словами речника компанії Hanwha Aerospace Денні О (Danny Oh), ракета буде розроблена для доставки до 500 кг корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту, інші деталі, включаючи бюджет, графік розробки та необхідні технології, поки що залишаються невизначеними.
«Вирішено, що ми розробимо супутникову пускову установку», – сказав Денні О. «Ми на початковому етапі. Більш детальна інформація з’явиться у міру розвитку проєкту».
Hanwha Aerospace заявила, що наразі зосереджує свої дослідження на концептуальному проєктуванні системи, аналізі витрат і прибутків, а також вивченні необхідних технологій в рамках зусиль по створенню невеликої супутникової пускової установки, яка буде «стабільною та економічно конкурентоспроможною». Згідно з інформацією компанії, результати дослідження будуть обговорені на зустрічі між Hanwha та KARI, присвяченій огляду системних вимог до розроблюваної ракети, яка запланована на березень 2022 року.
«Ми будемо використовувати результати нашої діяльності в різних сферах, щоб створити економічне та надійне системне рішення для запуску невеликих ракет», – заявив генеральний директор Hanwha Aerospace Шин Хьон Ву (Shin Hyun-woo) 6 грудня.
Конгломерат Hanwha Group є одним з лідерів космічного бізнесу в Південній Кореї, маючи багаторічний досвід у розробці твердопаливних ракет і вкладаючи значні інвестиції у виробників супутників і антен, як у країні, так і за кордоном. Завдяки набутому досвіду та наявним можливостям, Hanwha Aerospace розробила основний двигун та частини клапанів для KSLV-2, першої вітчизняної ракети Південної Кореї, яка здійснила свій перший політ 21 жовтня.
Hanwha Group розширила свій супутниковий бізнес, придбавши контрольний пакет акцій вітчизняного виробника супутників Satrec Initiative і британського виробника фазованих антенних решіток Phasor Solutions. У серпні Hanwha перейшла до супутникового широкосмугового бізнесу, купивши 8,8% акцій компанії OneWeb за $ 300 млн, тим самим отримавши місце в раді директорів британської компанії. Hanwha Group також проявляє інтерес до побудови та експлуатації супутникового угруповання. У березні компанія Hanwha Systems, підрозділ конгломерату Hanwha Group з оборонних та інформаційних технологій, оголосила про план до 2030 року побудувати угруповання з 2000 супутників на низькій навколоземній орбіті, щоб забезпечувати зв’язком пасажирські літаки та міські дрони для доставки вантажів.