Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південнокорейська Hyundai Motor Group починає будівництво автономного ровера, призначеного для дослідження Місяця

20 квітня південнокорейська промислова корпорація Hyundai Motor Group (HMG) оголосила, що спільно з партнерами з аерокосмічної галузі розпочала створення початкової моделі автономного мобільного ровера для дослідження Місяця та поділилася деякими подробицями його розробки.

У липні 2022 року HMG підписала з шістьма корейськими науково-дослідними інститутами аерокосмічного сектора спільну багатосторонню угоду про проведення досліджень з метою забезпечення функціонування та підтримки консультативного органу, який займатиметься розробкою мобільного рішення для дослідження поверхні Місяця.

До складу консультативного органу входять Корейський інститут астрономії та космічних наук (KASI), Науково-дослідний інститут електроніки та телекомунікацій (ETRI), Корейський інститут цивільного будівництва та будівельних технологій (KICT), Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI), Корейський науково-дослідний інститут атомної енергії (KAERI) і Корейський інститут автомобільних технологій (KATECH).

HMG прагне об’єднати свої робототехнічні та автономні технології з базою аерокосмічних знань, щоб спочатку створити «модель розвитку мобільності» (“mobility development model”) для місячних досліджень. HMG розраховує завершити початкові випробування ровера у другій половині 2024 року та прагне створити модель, яка буде запущена у 2027 році для дослідження Місяця.

«Hyundai Motor Group постійно заявляла про свою мету – сприяти розширенню людського охоплення та можливостей мобільності, – сказав Йонг Ва Кім (Yong Wha Kim), виконавчий віце-президент і керівник центру планування та координації досліджень і розробок Hyundai Motor і Kia. – Створення моделі розвитку мобільності для дослідження Місяця не тільки відображає цю мету, але й демонструє наше прагнення досягти відчутних результатів перед лицем значних викликів. З розробкою місяцехода ми виходимо за межі наземної, морської та повітряної мобільності, щоб перейти до космічної мобільності».

Для створення ровера HMG використовує передові технології робототехніки і автономного водіння (камера, LiDAR), систему водіння (електродвигун, колеса, підвіска), зарядні пристрої (сонячні панелі, акумулятор) компаній Hyundai Motor Company і Kia Corporation, а також технологію виробництва робототехніки компанії Hyundai Rotem як частину багатоцільової мобільної платформи.

Компоненти, розроблені HMG, займуть нижню частину місяцехода, тоді як верхня частина складатиметься з наукового корисного навантаження для дослідження поверхні Місяця. Ровер матиме функцію терморегулювання та захист від радіації, щоб протистояти екстремальним умовам на поверхні Місяця.

Після того, як нижня частина ровера буде розроблена, консультативний орган очікує, що вона функціонуватиме як мобільна платформа, що забезпечуватиме верхню частину, яка буде вміщувати різноманітні передові технології для копання, буріння і дослідження людиною місячної поверхні у пошуках ресурсів. Зрештою, мета полягає в тому, щоб створити універсальну мобільну платформу для розміщення різноманітних корисних навантажень.

Після розробки, тестування та вдосконалення планується посадити ровер біля південного полюса Місяця для виконання різноманітних наукових місій. Автономна мобільна платформа на сонячних батареях разом з розміщеним корисним навантаженням важитиме близько 70 кг.

Перш ніж ровер буде відправлено на Місяць, HMG проведе експлуатаційні випробування розробленої моделі в середовищі, схожому на поверхню Місяця, в рамках підготовки до місячної місії та внесе необхідні уточнення на основі результатів тестування.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України