Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південноафриканське національне космічне агентство оприлюднило заявудля ЗМІ щодо відправки астронавтів ПАР на МКС

Нижче наведено переклад заяви для ЗМІ, опублікованій на офіційному сайті Південноафриканського національного космічного агентства (South African National Space Agency, SANSA) 25 липня.

Ми вдячні за те, що увага, яку привернула публікація про намір Південної Африки підготувати та відправити астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС) через кілька років, викликала такий інтерес і хвилювання серед наших громадян. Південноафриканське національне космічне агентство прагне роз’яснити заяву, зроблену генеральним директором паном Хумбулані Мудау під час двосторонньої дискусії з нашими російськими космічними партнерами, «Роскосмосом», 23 липня 2023 року.

У рамках обговорення між партнерами були досліджені аспекти співпраці в різних секторах космічної науки та технологій, і SANSA визнає прагнення підготувати південноафриканських астронавтів і зробити внесок у глобальне дослідження космосу на благо людства серед інших космічних місій і проєктів, які спрямовані на позитивний вплив на життя на Землі.

Пан Мудау заявляє: «Нам ще далеко до реалізації цієї неймовірної можливості; проте, SANSA залишається відданим оформленню таких планів з нашими космічними партнерами в найближчому майбутньому. Ми обов’язково зробимо цю заяву пріоритетною, щоб надихнути та спонукати майбутні покоління афронавтів зайняти своє місце в глобальному просторі».

SANSA вже починає сприяти польотам людини в космос через партнерство в розробці наступної Мережі далекого космічного зв’язку (next Deep Space Network) для підтримки пілотованих і безпілотних місій з дослідження космосу. Будівництво інфраструктури, яка буде використовуватися, почалося в Матджісфонтейні (Matjiesfontein), провінція Західний Кейп (Western Cape), і буде завершено в 2025 році.

Інші цікаві спільні проєкти в космосі обговорюються з космічними партнерами БРІКС на зустрічах у SANSA в Германусі (Hermanus) цього тижня. Ми цінуємо та заохочуємо ці партнерства, щоб мати можливість зробити суттєвий внесок у глобальні знання про життя на нашій планеті, а також у розуміння Всесвіту.

Більш детальну інформацію про спільні космічні проєкти БРІКС буде подано після завершення брифінгів відповідних космічних агентств.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України