Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південна Корея здійснить перший запуск комерційного супутника за допомогою вітчизняної ракети Nuri

11 квітня Міністерство науки та інформаційно-комунікаційних технологій (Ministry of Science and ICT, MSIT) Південної Кореї заявило, що країна планує здійснити свій перший запуск комерційного супутника на борту ракети вітчизняного виробництва наступного місяця в рамках своєї програми освоєння космосу.

Офіційні особи Південної Кореї стверджують, що їхня ракета-носій Nuri не має військового призначення. Але деякі експерти вважають, що розробка таких ракет зрештою допоможе країні отримати технології, необхідні для створення більших ракет і запуску розвідувальних супутників на тлі ворожнечі з конкуруючою Північною Кореєю.

У червні минулого року Південна Корея здійснила свій перший запуск супутника за допомогою ракети Nuri. Під час цього запуску на борту ракети було те, що південнокорейські офіційні особи назвали супутником «перевірки продуктивності», головним чином призначеним для перевірки потужності ракети, тоді як запуск наступного місяця має на меті вперше вивести на орбіту комерційний супутник.

MSIT повідомило, що ракета Nuri, також відома як KSLV-II (Korean Space Launch Vehicle Two), має стартувати з Космічного центру Наро (Naro Space Center), розташованого поблизу н.п. Кохин (Goheung) на південному узбережжі країни, 24 травня. У заяві міністерства сказано, що встановлено резервне вікно запуску з 25 по 31 травня на випадок можливих змін у розкладі через погоду.

Ракета має вивести на орбіту висотою 550 км 1 основний супутник під назвою «Next Generation Small Satellite 2» (NEXTSat-2) і 7 менших кубсатів. У повідомленні MSIT йдеться, основний супутник призначений для перевірки радіолокаційних технологій та спостереження за космічним випромінюванням на навколоземній орбіті.

Наразі спеціалісти завершили складання першого та другого ступенів ракети та проводять остаточні екологічні випробування восьми супутників, які будуть розміщені на третьому ступені ракети.

Минулорічний запуск став другим стартом ракети Nuri. Під час першого запуску у 2021 році ракета досягла бажаної висоти, але не змогла вивести макет супутника на цільову орбіту висотою 700 км, оскільки двигун її третього ступеня припинив горіння раніше, ніж очікувалося. За словами офіційних осіб, після запуску наступного місяця Південна Корея планує здійснити ще три запуски ракети Nuri.

«Третій запуск Nuri має велике значення, оскільки це перша спроба запустити супутник комерційного класу, і вперше приватна компанія спільно виготовлятиме власну ракету Nuri», – сказав О Тхе Сок (Oh Tae-seok), перший віце-міністр науки країни.

Південна Корея, 10-та найбільша економіка світу, є великим виробником напівпровідників, автомобілів і смартфонів. Але її програма освоєння космосу відстає від програм її сусідів Китаю, Індії та Японії. З початку 1990-х років Південна Корея відправила в космос низку супутників, але всі вони використовували іноземні ракетні технології або стартові майданчики. Південна Корея стала сьомою країною у світі, після Росії, США, Франції, Китаю, Японії та Індії, яка розробила ракету-носій, здатну нести супутник масою понад 1 т.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України