Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південна Корея успішно провела третій випробувальний політ твердопаливної космічної ракети з морського старту

За повідомленням міністерства національної оборони Південної Кореї, 4 грудня було успішно проведено третій випробувальний політ твердопаливної космічної ракети в рамках зусиль зі створення незалежної космічної системи спостереження проти Північної Кореї.

Космічна ракета-носій була запущена з баржі, що перебувала у водах приблизно за 4 км на південь від острова Чеджу, о 14:00 за місцевим часом і вперше вивела малий супутник ДЗЗ на орбіту висотою близько 650 км.

100-кілограмовий супутник, обладнаний радаром із синтезованою апертурою (SAR), був створений південнокорейською компанією Hanwha Systems. Аерокосмічна та оборонна компанія заявила, що її центр управління супутниками в Йон’іні, провінція Кьонгі, успішно встановив зв’язок із супутником близько 15:45.

Ракета призначена для виведення невеликого супутника на низьку навколоземну орбіту для проведення операцій спостереження. У порівнянні з рідиннопаливними космічними ракетами, твердопаливні, як відомо, зазвичай простіші та економічніші для запуску.

Космічна ракета, яку розробляє державне Агентство оборонного розвитку (Agency for Defense Development), використовує тверде паливо для перших трьох ступенів ракети, тоді як для четвертого ступеня використовується рідинне паливо, оскільки вважається, що так легше точно налаштувати розділення корисного навантаження.

Під час перших двох польотів у березні та грудні 2022 року, відповідно, перевірялася продуктивність роботи трьох двигунів, крім двигуна першого ступеня. В якості корисного навантаження використовувалися макети.

Міністерство національної оборони заявило, що планує провести повноцінний запуск чотирьохступеневої ракети після завершення розробки у 2025 році, щоб посилити військову супутникову систему спостереження.

«Після завершення розробки твердопаливної космічної ракети-носія південнокорейські військові зможуть запускати невеликі супутники, призначені для спостереження та розвідки, відповідно до вимог безпеки та у разі непередбачених обставин», – йдеться у повідомленні міністерства.

У майбутньому воно пообіцяло розробити систему космічного запуску, здатну виводити на низьку навколоземну орбіту більш важкі супутники масою 500-700 кг.

Випробувальний політ космічної ракети-носія відбувся всього за декілька днів після того, як Південна Корея 1 грудня успішно запустила свій перший розвідувальний супутник на орбіту за допомогою ракети Falcon 9 компанії SpaceX з бази Космічних сил Ванденберг у Каліфорнії.

Запуск є частиною плану Сеула відправити п’ять розвідувальних супутників у космос до 2025 року для кращого моніторингу Північної Кореї на тлі зростання ядерної та ракетної загрози.

21 листопада Північна Корея вивела на орбіту свій перший супутник-шпигун після двох невдалих спроб на початку цього року та пообіцяла запустити нові за короткий проміжок часу.

Пхеньян також провів випробування твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-18 у квітні та ще однієї в липні, які важко виявити через менший час підготовки [до запуску] порівняно з ракетами на рідинному паливі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України