Уряд Південної Кореї нещодавно оприлюднив Стратегію розвитку технологій супутникового зв’язку та промисловості для протидії загрозам, які можуть становити закордонні системи супутникового зв’язку на низькій навколоземній орбіті (LEO), такі як StarLink і OneWeb. З огляду на те, що глобальний ринок супутникового зв’язку, за прогнозами, зростатиме значними темпами, Південна Корея прагне зміцнити свої позиції в технологіях супутникового зв’язку та масштаби галузі.
Щоб досягти цього, Міністерство науки та ІКТ Південної Кореї (MSIT) планує провести техніко-економічне обґрунтування досліджень і розробок супутникового зв’язку з бюджетом приблизно $ 360 млн у вересні 2023 року. Це дослідження має на меті забезпечити доступність вітчизняних супутників мереж, забезпечення частотами та посилення моніторингу супутникових радіохвиль.
Супутниковий зв’язок LEO, що працює на висоті від 300 до 1500 км над поверхнею Землі, привернув підвищену увагу, особливо у світлі війни росії проти України, розпочатої у 2022 році. Ринок прогнозує, що супутниковий зв’язок LEO становитиме 67% світового супутникового зв’язку, досягнувши $ 216,2 млрд до 2030 року. Однак більш вузька зона покриття супутників LEO вимагає запуску від сотень до тисяч супутників, що призводить до більших інвестиційних витрат. Зараз на ринку домінують такі великі гравці, як StarLink, OneWeb та Amazon.
Південна Корея, відома своєю конкурентоспроможністю в наземному та мобільному зв’язку, відстає в технологіях супутникового зв’язку та масштабах галузі. Щоб вирішити цю проблему, уряд країни планує спочатку інвестувати приблизно $ 360 млн, підтримуючи технічні дослідження та розробки, включаючи супутникові наземні станції. Він також має намір створити засоби для експериментів із супутниковим зв’язком.
Хоча місцевим компаніям може бути важко організувати запуск супутників зв’язку LEO та будівництво мережі у короткостроковій перспективі, уряд Південної Кореї планує створити «Альянс K-LEO» у 2024 році. Цей альянс, який включатиме військові, державні та приватні установи, проведе середньо- та довгострокові техніко-економічні обґрунтування. Щоб запобігти монополізації супутникових частот окремими супутниковими операторами та забезпечити вихід новачків на ринок разом із відомими гравцями, будуть проведені обговорення щодо формалізації процедур і систем використання супутникових частот, переговорів та умов експлуатації.
MSIT має на меті прискорити реалізацію Стратегії розвитку супутникового зв’язку, щоб до 2030 року обсяг експорту в секторі супутникового зв’язку перевищив $ 3 млрд. Ця ініціатива сприятиме зусиллям Південної Кореї стати лідером у сфері цифрових технологій супутникового зв’язку наступного покоління та має забезпечити захист комунікаційного суверенітету.