За повідомленням Корейського аерокосмічного науково-дослідного інституту (KARI, виконує функції космічного агентства Республіки Корея), черговий, третій за рахунком, запуск РН Nuri запланований на 24 травня з вікном до 31 травня з Космічного центру Naro (провінція South Jeolla).
Під час попереднього випробувального запуску 21 червня минулого року ракета Nuri (також відома як Korean Space Launch Vehicle, KSLV-II) несла макет супутника PVSAT для перевірки характеристик ракети, а також чотири супутники-кубсати та ще один макет корисного навантаження.
У третьому запуску РН Nuri нестиме супутник NEXTSat-2 (Next-Generation Small Satellite – малий супутник наступного покоління) та сім супутників-кубсатів у якості додаткового корисного навантаження.
Супутник NEXTSat-2 вагою 179,9 кг, представлений Міністерством науки Республіки Корея як перший «супутник комерційного класу» на борту ракети Nuri, розроблений Інститутом KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology), оснащений малогабаритним радаром із синтезованою апертурою (SAR), який зможе знімати зображення з високою просторовою розрізненістю незалежно від погодних умов.
Вісім супутників, включаючи NEXTSat-2, будуть розгорнуті послідовно один за одним під час польоту, який, за оцінками, триватиме 923 секунди.
Корисне навантаження РН Nuri включатиме чотири мікросупутники SNIPE, які планувалося запустити на російській ракеті у 2022 році, але ці плани було змінено через вторгнення росії в Україну.
Цільова висота запуску ракети також відрізняється від попередніх тестових запусків, коли метою було виведення корисних навантажень на орбіту висотою 700 км.
Під час третього запуску РН Nuri доставить корисні навантаження на сонячну синхронну орбіту висотою 550 км.
У жовтні 2021 року Nuri успішно досягла цільової висоти 700 км, але не змогла вивести на орбіту макет супутника, оскільки двигун третього ступеня витратив пальне раніше, ніж очікувалося.
Під час другої спроби 21 червня 2022 року Nuri успішно доставила макет супутника вагою 1,3 тони на цільову орбіту також висотою 700 км.
Ще одна відмінність від попередніх запусків полягає в тому, що приватна компанія братиме участь в операції запуску з метою обміну технологіями між державним і приватним секторами.
У грудні минулого року компанія Hanwha Aerospace уклала з KARI контракт вартістю 286 млрд вон (близько $ 217 млн) у рамках Корейської програми розвитку космічної ракети-носія. Зазначена державна програма спрямована на вдосконалення ракети Nuri із орієнтовним бюджетом у 687,4 млрд вон.
Після укладання угоди державна компанія KARI, яка очолювала програму космічних запусків, має передати компанії Hanwha Aerospace технології створення ракети Nuri, від проєктування до запуску, починаючи з третього запуску.
Компанія Hanwha Aerospace контролюватиме інтеграцію ракети-носія та керуватиме постачальниками складових під час майбутніх чотирьох запусків ракети Nuri до 2027 року.