Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південна Корея планує космічний бюджет на 2022 рік у розмірі $ 553 млн

Прагнучи розвивати свій космічний сектор, що на даний час відроджується, Південна Корея планує на 2022 рік цивільний космічний бюджет у розмірі 640 млрд вон ($ 553 млн). Якщо цей бюджет буде схвалено, це означатиме зросте на 4 % порівняно з 615 млрд вон, виділених на цей рік.

Урядовий бюджетний запит має проходити через парламентський розгляд, щоб отримати схвалення до кінця року, а новий бюджетний рік країни розпочнеться з 1 січня.

Міністерство економіки та фінансів, відповідальне за планування державного бюджету, 2 вересня оприлюднило свій бюджетний запит на космічний сектор, заявивши, що зароджуваному сектору потрібні «активні інвестиції уряду для створення власної екосистеми». Міністерство визнало потенціал зростання космічного сектора, включивши космос у топ-10 стратегічно важливих секторів, включаючи напівпровідники, біологічну медицину, квантові обчислювальні технології та 6G-Інтернет, які протягом наступного року отримають значне державне фінансування.

Згідно з бюджетним запитом, найбільша частина витрат на космос (172,8 млрд вон) піде на «розробку та вдосконалення вітчизняної ракети-носія». Ця сума – частина тих 700 млрд вон, які Південна Корея планує інвестувати у впровадження ракети-носія наступного покоління KSLV-2 до 2026 року.

Інші крупні проекти, на які планується витратити бюджетні кошти:

  • створення власної супутникової навігаційної системи Південної Кореї (KPS) – 84,5 млрд вон;
  • запуск роботизованого місячного орбітального апарату Korea Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO) – 19,8 млрд вон.

Корейський уряд планує також витратити 9,1 млрд вон на відкриття п’яти університетських центрів космічної освіти та 5,7 млрд вон на запуск державних послуг, що використовують супутникові дані.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України