Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перші елементи ракети Vega-C доставлені на європейський космодром й Гвіані

13 грудня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило, що перші елементи ракети-носія нового покоління Vega-C доставлені до європейського космодрому у Французькій Гвіані.

Ракета Vega-C має замінити діючу ракету-носій Vega. Нова ракета має більший об’єм корисного навантаження в обтічнику, більшу продуктивність для більш широкого діапазону місій за ціною за кілограм корисного навантаження, аналогічний для ракети Vega. Перший політ ракети Vega-C планується здійснити в першій половині 2022 року, ракета має вивести на орбіту італійський геодезичний супутник LARES-2, а також кілька додаткових супутників формату CubeSat.

Вантажне судно MN-Colibri прибуло до гавані Паріакабо 9 грудня, воно доставило твердопаливні ракетні двигуни Zefiro-40 для другої ступені і Zefiro-9 для третьої ступені ракети Vega-C з заводу Avio Colleferro в Італії. Компанія Avio є головним підрядником ЄКА з розробки системи Vega-C і засобів наземного контролю.

Zefiro-40 – це новий двигун, розроблений і виготовлений Avio. Його довжина 7,6 м, діаметр 2,4 м. Він буде працювати протягом 92 секунд, використовуючи близько 36 т твердого палива, щоб створити середню тягу 1300 кН, що в чотири рази більше, ніж у двигуна сучасного пасажирського літака. Це дозволить підняти ракету Vega-C на висоту близько 123 км.

Zefiro-9 має довжину 3,9 м і діаметр 1,9 м. Він буде живити третю ступінь Vega-C, спалюючи 10 т твердого палива, щоб підняти ракету на висоту близько 190 км. Це вдосконалена версія двигуна, що використовується на існуючій ракеті Vega.

Очікується, що інші елементи ракети Vega-C будуть доставлені до Французької Гвіани у 2022 році. До них належать: ізольований корпус двигуна першої ступені P120C, який також використовується у якості прискорювача для майбутньої ракети-носія ЄКА Ariane 6, розгінний блок верхньої ступені AVUM+, а також між’ярусні конструкції.

Довідково: На третій ступені ракети Vega – AVUM – встановлювався двигун РД-843 розробки КБ «Південне» та виробництва ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (ПІВДЕНМАШ).

На верхній ступені AVUM+ ракети Vega-C український двигун РД-843 не використовується.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України