Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Передача російської МБР Північній Кореї?

17 серпня Центр стратегічних і міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies /CSIS/, аналітичний інститут в США, базується у Вашингтоні) опублікував посилання на статтю «Передача російської МБР Північній Кореї?» (The Transfer of a Russian ICBM to North Korea?).

Автор статті – Теодор Постол (Theodore Postol), колишній радник з науки та політики зі стратегічних ядерних питань командувача військово-морських операцій, на даний час почесний професор політики національної безпеки Массачусетського технологічного інституту (MIT) та член Ради з міжнародних відносин США.

Ключові положення статті:

Північнокорейська МБР Hwasong-18 і її успішний запуск 12 липня 2023 року, ймовірно, є результатом технічної співпраці КНДР з росією.

На відміну від північнокорейських рідкопаливних МБР, які Північна Корея демонструвала протягом останніх кількох років, раптова поява твердопаливної МБР відбулася лише через кілька місяців після випробування її двигуна. Це випробування продемонструвало, що Hwasong-18 може доставляти значні корисні навантаження на міжконтинентальні відстані разом із хибними боєголовками-пастками. Раптову появу цих передових можливостей важко пояснити без співпраці російського уряду та його вчених.

Фізичні розміри та дані про траєкторію польоту Hwasong-18 майже ідентичні даним російської МБР «Тополь-М» (SS-27 Mod 2).

Довідково: 12 липня Північна Корея запустила МБР. Ракета була запущена з району поблизу Пхеньяна, пролетіла 1001,2 км за 4491 секунду, досягла максимальної висоти 6648,4 км та впала у визначеній точці у Східному (Японському) морі.

Ця ракета спроможна проникати через існуючу протиракетну оборону США за допомогою засобів протидії та доставляти кілька термоядерних знарядь до цілей на континентальній частині США. Ракетні сили Hwasong-18 вимагатимуть від США розгляду додаткових концепцій протиракетної оборони, включаючи використання бортових безпілотників-перехоплювачів («повітряне патрулювання»).

Передача цієї МБР або пов’язаної з нею технології з росії порушує міжнародний протокол щодо утримання та запобігання передачі можливостей ядерного удару іншим сторонам.

Візит міністра оборони рф С. Шойгу до КНДР у липні 2023 року для участі в святкуванні 70-ї річниці перемир’я у Корейській війні та особиста аудієнція з Кім Чен Ином є останнім проявом зростаючих зв’язків росії та КНДР, які включають передачу боєприпасів на підтримку війни росії в Україні в обмін на постачання російського продовольства та енергоносіїв КНДР. Ця потенційна передача МБР «Тополь-М» або її технології виведе співпрацю між Москвою та Пхеньяном проти США та індо-тихоокеанських союзників на новий і більш небезпечний рівень.

CSIS зазначає, що погляди, представлені в цьому аналізі, не обов’язково відображають погляди CSIS, MIT або Ради з міжнародних відносин США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України