Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Парламент Люксембургу схвалив програму надання НАТО доступу до системи O3b mPower компанії SES

15 червня компанія SES повідомила, що парламент Люксембургу схвалив програму виділення пропускної здатності її широкосмугової мережі O3b mPower на середній навколоземній орбіті (MEO) для країни та союзників по НАТО.

Уряд Люксембургу купує потужності O3b mPower вартістю € 195 млн ($ 211 млн) у рамках 10-річної програми MEO Global Services (MGS), спрямованої на підтримку місій з оборони, безпеки та аварійного відновлення.

Потужності з угруповання наступного покоління компанії SES надаються для інших місій суверенного уряду в рамках контрактної структури НАТО, створеної минулого року у партнерстві зі Сполученими Штатами.

Космічні сили США виділили $ 59 млн у запропонованому бюджеті на 2024 рік на придбання послуг системи O3b mPower, надання перших послуг якої планується розпочати цього року після запуску ще двох супутників.

Планувалося, що компанія SpaceX запустить п’ятий і шостий з 11 супутників O3b mPower, побудованих компанією Boeing, з Флориди на початку червня, однак люксембурзька компанія SES повідомила 12 червня, що вони все ще проходять випробування на виробничих потужностях у Ель-Сегундо, штат Каліфорнія.

Кожен супутник O3b mPower розроблений для збільшення пропускної здатності до декількох гігабіт на секунду, що приблизно в 10 разів перевищує пропускну здатність кожного з 20-ти супутників O3b першого покоління, які зараз знаходяться на орбіті.

Стів Коллар (Steve Collar), генеральний директор SES, який невдовзі залишить свою посаду, назвав схвалення парламентом програми MGS важливим кроком у оборонній космічній стратегії Люксембургу, спрямованій на посилення можливостей урядового супутникового зв’язку.

Віце-прем’єр-міністр і міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш (François Bausch) заявив у лютому, що програма зміцнить свої позиції як надійного партнера в космосі та допоможе «посилити спільну євроатлантичну діяльність зі стримування та оборони».

Уряди зазвичай не підписуються на послуги нових угруповань, доки вони не будуть введені в експлуатацію та не матимуть справді перевірених можливостей.

Проте Люксембург має симбіотичні стосунки з компанією SES. У них також є державно-приватне спільне підприємство під назвою «GovSat», яке має власний супутник, призначений для урядових та інституційних користувачів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України