Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Палата представників США ухвалила остаточну версію Законопроєкту про витрати на національну оборону на 2022 рік

7 грудня Палата представників США більшістю голосів («за» – 363, «проти» – 70) ухвалила остаточну версію законопроєкту про витрати на національну оборону на 2022 рік (FY2022 National Defense Authorization Act, NDAA) після того, як учасники переговорів у Палаті представників та Сенаті з’ясували різницю між їхніми двома версіями. Очікується, що спрямований до Сенату компромісний законопроєкт також буде прийнято.

Законопроєкт передбачає виділення $ 768 млрд на витрати на національну безпеку, що на $ 25 млрд більше, ніж запитувала адміністрація Джо Байдена.

З остаточної версії законопроєкту про оборонні витрати було виключено формулювання, яке б дозволило створити Космічну національну гвардію США, на чому наполягали у Палаті представників в той час, як Сенат та Білий дім виступили проти. Сенат пропонував перейменувати Повітряну Національну гвардію США в Повітряну і космічну Національну гвардію США. Це положення також видалили з законопроєкту. Проте NDAA все ще вимагає від Міністерства оборони США вивчити варіанти створення резервного компонента для Космічних сил США.

NDAA доручає Міністерству оборони перевірити всі програми Космічних сил з метою визначення переліку тих програм, рівень таємності яких можна понизити або повністю розсекретити.

Компромісний законопроєкт дозволяє Міністерству оборони США використовувати кошти у 2022 фінансовому році для планування, проєктування та зведення будівлі штабу Космічного командування США, не очікуючи звітів генерального інспектора МО США та Рахункової палати уряду про вивчення обставин прийняття рішення попередньою адміністрацією Дональда Трампа розмістити зазначений штаб у Хантсвіллі, штат Алабама. Критики стверджують, що президент Дональд Трамп надав таку можливість штату Алабама як політичну послугу і не дотримувався керівних принципів Міністерства оборони США.

NDAA доручає МО США та Розвідувальному співтовариству звітувати про зусилля щодо покращення інновацій та конкуренції в рамках програми NSSL (National Security Space Launch), яку здійснюють Космічні сили США, а також надати план майбутніх інвестицій у технології доступу до космосу, мобільності та логістики. Законопроєкт зобов’язує МО США надавати комітетам оборони деталі умов ціноутворення на місії NSSL, призначені провайдерам запуску компаніям SpaceX та United Launch Alliance згідно з контрактом NSSL Phase 2. Для отримання дозволу на укладання майбутніх контрактів на запуск корисного навантаження Національного розвідувального управління (National Reconnaissance Office, NRO) умови ціноутворення мають бути представлені комітетам розвідки. Законопроєкт говорить, що агентства МО США та NRO повинні якомога більше закуповувати послуги запуску через програму NSSL, а не використовувати комерційні контракти для закупки послуг безпосередньо у постачальників.

NDAA наказує МО США та Розвідувальному співтовариству підтримувати програму Tactically Responsive Launch («Тактично реагуючий запуск»), яку Конгрес заснував два роки тому, щоб надати можливості запуску комерційним компаніям, які запускають невеликі супутники. МО США має надати звіт про майбутні плани інвестувати в постачальників запуску, які можуть надавати послуги швидкого реагування під час надзвичайних ситуацій або конфліктів.

На фоні зростання послуг супутникового зв’язку на негеостаціонарній орбіті законопроєкт зобов’язує МО повідомити про свої плани використовувати можливості комерційного супутникового зв’язку з використанням супутників на негеостаціонарних орбітах та прискорити інтеграцію цих можливостей у військові мережі.

Секретар ВПС США до 31 березня 2022 року має подати звіт про те, як буде здійснюватися реінтеграція Агентства космічного розвитку (Space Development Agency, SDA) у Космічні сили США. У законопроєкті зазначається, що пріоритетом для SDA має стати спрощена система підпорядкування, яка дозволить дотримуватись визначених термінів розгортання та запуску супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України