Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NRO проведе оперативну космічну місію з компаніями Firefly і Xtenti

8 серпня Національне розвідувальне управління США (National Reconnaissance Office, NRO) оголосило про укладення контракту з компаніями Firefly Aerospace і Xtenti, техаським стартапом з космічної логістики, на виконання оперативної космічної місії.

Місія NRO, запуск якої заплановано на ракеті-носії Alpha компанії Firefly у 2024 році, продемонструє кілька розгортань на орбіті за допомогою орбітального апарата Elytra компанії Firefly та диспенсера для малих супутників FANTM-RiDE компанії Xtenti.

Elytra розгорне комерційні навантаження для спільного використання за допомогою FANTM-RiDE, а потім виконає маневр на орбіті. Після маневру Elytra залишиться на орбіті в режимі очікування та готовності виконувати розгортання корисних навантажень уряду США на вимогу.

«Для Firefly велика честь підтримати цю критично важливу місію, яка сприятиме подальшому розвитку космічних можливостей нашої країни та дебюту орбітального апарата Elytra, який заповнить нішу на ринку орбітального обслуговування, – заявив генеральний директор Firefly Aerospace Білл Вебер. – Як перша з багатьох місій із використанням кількох апаратів, розроблених Firefly, ця операція закладе основу для надання комплексних послуг в рамках місії Firefly, доводячи наші можливості швидко запускати, маневрувати та розгортати супутники у той час і в тому місці, які вибирають наші клієнти».

«Оперативна доставка космічних можливостей на орбіту потребує зміни парадигми, і Xtenti з радістю демонструє дві кардинальні можливості FANTM-RiDE, які забезпечують оперативне реагування в космосі, – заявив президент і генеральний директор Xtenti Ден Лім. – FANTM-RiDE не тільки забезпечує швидкий запуск завдяки можливості «швидкої реконфігурації корисного навантаження» (Rapid Payload Reconfiguration), яка усуває повільні та високовартісні аналітичні бар’єри для швидкої заміни корисного навантаження, але також забезпечує попереднє розміщення на орбіті корисних навантажень, які будуть зберігатися на орбіті, для швидкого розгортання за вимогою».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України