Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NRO планує у 10 разів збільшити кількість своїх розвідувальних супутників

10 жовтня, виступаючи в Інституті аерокосмічних досліджень Мітчелла, заступник директора Національного розвідувального управління США (NRO) генерал-майор Крістофер Повак заявив, що NRO має намір різко збільшити кількість розвідувальних супутників.

Повак розповів про плани агентства розширити угруповання супутників з отримання зображень (IMINT) та даних радіорозвідки (SIGINT).

NRO, розвідувальне та оборонне агентство, створює та управляє невідомою кількістю секретних супутників, які збирають розвідувальні дані для політиків, військових командувань та розвідувального співтовариства.

Директор NRO Крістофер Сколезе на початку цього року повідомив, що агентство планує збільшити в 4 рази кількість супутників, якими воно керує, протягом наступного десятиліття та перейти до більш «розповсюдженої архітектури» супутників різного розміру на більшій кількості орбіт.

Повак сказав, що ці нові супутники «доставлятимуть у 10 разів більше зображень і даних радіорозвідки, ніж ми збираємо сьогодні».

За його словами, NRO все більше використовує комерційні супутники з отримання зображень, але також створює більше власних засобів у космосі у відповідь на зростаючі можливості конкуруючих країн.

«Китай, зокрема, усуває технологічний розрив», – зазначив Повак. «Вони інвестують значні фінансові та людську ресурси, щоб кинути виклик домінуванню Америки в космосі, розробляючи все більш потужні військові космічні системи, низку складних і смертоносних систем космічної зброї і зростаючий арсенал протисупутникових засобів».

За його словами, Китай і росія розробляють зброю наземного та космічного базування для втручання або знищення систем США. Ця зброя включає ракети наземного базування, радіоелектронні засоби встановлення перешкод та кібератаки.

«Ми відповідаємо на ці виклики, розширюючи можливості, які ми використовуємо в космосі та на землі», — сказав Повак. За його словами, нові супутники, які NRO планує розгорнути протягом наступного десятиліття, «забезпечать більш постійне покриття будь-якої ділянки Землі, більшу частоту повторних відвідувань і підвищать точність і достовірність наших даних.

NRO також купує невеликі супутники для експериментів, щоб «швидко оцінити нові технології в космічному середовищі та перевірити нові концепції на орбіті», — сказав Повак. «Така стратегія скорочує терміни розгортання майбутніх операційних систем».

Повак сказав, що NRO спостерігає за зусиллями Космічних сил США щодо прискорення термінів запуску космічних місій у рамках програми «чутливого космосу» (responsive space).

«Чутливий космос для нас означає, що ми хочемо бути готовими до запуску корисного навантаження, як тільки воно буде готове», — сказав він. Це також означає наявність доступу до багатьох постачальників і стартових майданчиків для розгортання різноманітних космічних апаратів, починаючи від традиційних великих супутників і закінчуючи меншими платформами на комерційних супутниках, «на які ми можемо інтегрувати нові корисні навантаження».

Щоб досягти мети збільшення кількості супутників у 4 рази, NRO скорочує виробничий цикл, сказав Повак. «Замість того, щоб розробляти один конкретний супутник 6-8 років, ми тепер виробляємо кілька супутників щороку».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України