Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Новий російський розвідувальний супутник зійшов з орбіти

20 жовтня новий російський розвідувальний супутник «Космос-2551» зійшов з орбіти і його залишки згоріли в щільних шарах атмосфери над північним сходом США і південним сходом Канади, повідомили фахівці Американського метеорного суспільства (American Meteor Society, AMS).

«Космос-2551» – це російський розвідувальний супутник, запущений 9 вересня. Незважаючи на те, що 10 вересня МО РФ повідомило про вихід супутника на заплановану орбіту, імовірно, що відразу після запуску управління супутником було втрачено. З моменту запуску космічний апарат жодного разу не коректував свою орбіту.

Коментуючи запуск супутника «Космос-2551», американський експерт А.Зак відмічав: «Незабаром після запуску на орбіті було відстежено два об’єкти, ймовірно, супутник та друга ступінь ракети-носія. Один об’єкт обертався навколо Землі по орбіті 295 на 307 км з нахилом 96,35°, а інший – на орбіті 291 на 307 км з таким же нахилом. Ці параметри орбіти дещо нижчі, ніж у попереднього супутника цього типу (ЕMKA), однак більш тривожним є факт, що незалежні спостереження не виявили радіосигналів або орбітальних маневрів корисного навантаження. Станом на середину жовтня 2021 року космічний апарат, здавалося, втрачав висоту в результаті тертя об розріджену атмосферу без будь-яких ознак орбітальних маневрів, щоб протидіяти його орбітального розпаду».

Довідково: 9 вересня з державного випробувального космодрому МО РФ (космодром Плесецьк) бойовим розрахунком Космічних військ Повітряно-космічних сил РФ здійснений пуск ракети-носія легкого класу «Союз-2.1в» з космічним апаратом в інтересах Міноборони Росії. Після прийняття на управління Центром контролю космічного простору космічному апарату присвоєно порядковий номер «Космос-2551».

Імовірно, ракета-носій «Союз 2.1в» вивела на орбіту супутник «Разбег №1». Цей запуск планувався на середину липня, але багаторазові спроби запуску були скасовані через невідомі обставини.

Супутник «Разбег №1» – це невеликий супутник оптичної розвідки вагою 250 кг. Побудований російською корпорацією НПП ВНІІЕМ. На борту супутника встановлена оптична камера, створена білоруською компанією ВАТ «Пеленг». Максимальна роздільна здатність цієї камери становить 0,9 м в панхроматичному режимі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України