Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Нова європейська РН Vega-C готується до запуску з космічного центру у Французькій Гвіані

Компоненти першої ракети Vega-C (Vega Consolidation) готуються до запуску у європейському космічному центрі Куру (Французька Гвіана). Цього місяця перший твердопалівний ракетний двигун P120C був випробуваний та доставлений на пускову площадку.

Vega-C є модернізованою версією ракети Vega, на даний час її запуск планується не раніше квітня 2022 року. Ракета матиме вдосконалені твердопаливні ракетні двигуни першої та другої ступені, а також модернізований рідкопаливний розгінний блок AVUM+.

Очікується, що процеси перевірки та огляди будуть завершені до початку березня, після чого розпочнеться підготовка до запуску.

Однією з основних відмінностей РН Vega-C від ракети Vega, у якої є ще два запланованих запуска (обидва у 2023 році), полягає в тому, що в ній використовуються більші твердопаливні ракетні двигуни першої та другої ступені. Фактично, двигун P120C першої ступені — це той самий двигун, який буде використовуватися на майбутній ракеті Ariane 6 для її бічних прискорювачів.

На другій ступені Vega-C буде використовуватися твердопаливний ракетний двигун Zefiro 40, який замінить Zefiro 23, який використовується на оригінальній Vega.

Розгінний блок AVUM також отримає оновлення для Vega-C. На новому розгінному блоці, який отримав назву AVUM+, відбудеться заміна постачальників паливних баків з російської компанії на ArianeGroup. Баки для AVUM+ також більші, ніж ті, що використовуються на AVUM для Vega, що дозволяє збільшити масу палива для більш важкого корисного навантаження або для більш тривалих місій.

AVUM+ також матиме оновлену авіоніку порівняно з AVUM.

Vega-C не є останньою версією ракет сімейства Vega. Планується, що варіант Vega-E (Vega Evolution) здійснить свій перший політ до 2026 року та усуне третю ступінь з твердопаливним двигуном Zefiro 9 і верхню ступінь AVUM+, замінивши обидві на одну кріогенну ступінь, що використовує у якості палива рідкий кисень і рідкий метан.

Після першого польоту не раніше квітня 2022 року Vega-C має ще шість запланованих запусків лише у 2022 році. У 2023 році ракета Vega-C двічі стартує з площадки ELV у Французькій Гвіані, з якої також заплановано два останніх запуски оригінальних ракет Vega.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України