Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Нова доповідь закликає до розробки стратегії США для посилення космічної економіки

18 листопада представлено спільну доповідь Космічних сил США, Дослідницької лабораторії ВПС (Air Force Research Laboratory) та Управління оборонних інновацій МО США (Defense Innovation Unit), у якій розглянуті шляхи посилення космічної економіки та технологічної бази країни.

У 92-сторінковому документі підсумовуються дискусії, проведені за участю понад 250 урядових, промислових та наукових експертів.

«Хоча темпи інновацій та інвестицій у США є рекордно високими, належний розвиток космічної економіки не буде забезпечений без стратегічного управління, активного залучення комерційного потенціалу, стратегічного розвитку робочої сили, уваги до слабких внутрішніх ліній постачання, а також без вирішення проблем недостатнього фінансування створення прототипів, підтвердження та прискорення інноваційних і руйнівних космічних можливостей в інтересах національної безпеки», – йдеться у звіті.

Головна ідея доповіді полягає в тому, що Сполучені Штати на даний час мають «тактично сильний» космічний сектор, але «нам не вистачає довгострокового бачення, дорожніх карт, навмисних довгострокових інвестицій».

У спільній заяві адміністратор NASA Білл Нельсон і начальник відділу космічних операцій Космічних сил генерал Джон «Джей» Реймонд підтримали звіт.

«І NASA, і Космічні сили вважають, що для досягнення успіху необхідні узгоджені зусилля уряду, промисловості та наукових кіл», — йдеться у їхньої спільній заяві. «Це справді нова ера стратегічної співпраці, яка піде на користь комерційній, громадянській та національній безпеці в космосі».

Це трете видання звіту про стан космічної промислової бази, попередні були опубліковані у 2019 та 2020 роках.

У звіті стверджується, що уряд, зокрема міністерство оборони та розвідувальне співтовариство, мають краще підтримувати космічну галузь шляхом закупівлі комерційних послуг, а не розробляти системи власними силами.

Космічна галузь бачить «хистку підтримку з боку уряду США як споживача комерційних продуктів і послуг», – йдеться у звіті. «Помітним винятком тут є NASA, яке продовжує зміцнювати як прямі інвестиції в комерційні космічні пропозиції, так і їх закупівлі».

Наприклад, військові та розвідувальні служби США відстають у закупівлі комерційних супутникових знімків, йдеться у звіті. «З’явився широкий спектр компаній, що мають власні супутники ДЗЗ», які можуть надавати широкий спектр даних. «Однак одиничних інвестицій недостатньо, а повільні темпи комерційних придбань Національним агентством геопросторової розвідки (NGIA) та Національним управлінням розвідки (NRO) спонукають американських компаній відходити від завдань в інтересах національної безпеки».

У звіті також зазначається, що багато уваги та інвестицій приділяється запуску, але занадто мало капіталу спрямовується в інші сектори промисловості, такі як космічні логістика та виробництво, які є важливими для побудови космічної економіки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України