Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NOAA представила прототип системи попередження та уникнення зіткнень супутників

11 лютого Національна адміністрація океанічних і атмосферних досліджень США (U.S. National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA) в інтернет-презентації представила прототип нової системи попередження про зіткнення космічних апаратів на орбіті, яка називається Open-Architecture Data Repository (OADR).

Представлена система представляє собою хмарну базу даних, яка відстежує зростаючу кількість об’єктів на орбіті Землі та попереджає, якщо виникає небезпека зіткнення між ними.

Система працює наступним чином: OADR збирає дані про космічні умови від різних наземних датчиків, які охоплюють більшу частину Земної кулі. OADR пов’язана як з наземними станціями, що належать уряду США, так і з мережею приватних станцій (особливо у Південній півкулі). Система також відстежує дані про космічну погоду та телеметрію і плани щодо маневрування інших супутників у режимі реального часу.

На основі зібраних даних OADR створює картину орбітального середовища, яка дозволяє оцінити, чи є якісь імовірні зближення або зіткнення між орбітальними об’єктами. Якщо така загроза є, OADR передає ці дані супутниковим операторам як свого роду прогноз погоди, даючи їм (в ідеалі) кілька днів, щоб перемістити свій супутник із загрозливої траєкторії.

На даний час OADR перебуває у стадії розробки, представлена система є прототипом. Команді OADR ще потрібно згладити деякі недоліки з автоматизацією процесів збору даних і прогнозування. Якщо все піде за планом, до 2024 року OADR розпочне роботу у відкритому доступі, а до 2025 року – запрацює у повному обсязі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України