Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецька зондуюча ракета MAPHEUS 14 з новим двигуном Red Kiteпідняла 442 кг корисного навантаження на висоту 265 км

27 лютого о 07:27 UTC зондуюча дослідницька двоступенева ракета MAPHEUS 14, яка експлуатується Німецьким аерокосмічним центром (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt, DLR), успішно стартувала з космічного центру Есрейндж неподалік Кіруни, Швеція. Зондуюча ракета досягла висоти 265 км і забезпечила приблизно шість з половиною хвилин перебування в умовах мікрогравітації для наукового корисного навантаження – загалом 14 експериментів, які всі були відновлені в ідеальному стані протягом години після приземлення. Результати цих експериментів принесуть користь майбутнім космічним місіям, розвитку технологій і матеріалів, а також людям на Землі.

Ракета MAPHEUS 14 була запущена за допомогою нового ракетного двигуна Red Kite – спільної розробки DLR і компанії Bayern-Chemie – який тепер успішно введено у регулярну експлуатацію. На другому ступені ракети використовувався Improved Malemute, військовий ракетний двигун, перепрофільований для цивільних досліджень, також виготовлений Bayern-Chemie. Це знаменує собою важливу віху, оскільки це перший випадок, коли рушійна система висотної дослідницької ракети була повністю розроблена Німеччиною. Інститут фізики матеріалів у космосі (Institute of Materials Physics in Space) DLR, Інститут аерокосмічної медицини (Institute of Aerospace Medicine) DLR та Мобільна ракетна база (Mobile Raketenbasis, MORABA) DLR спільно з партнерами зі Швеції проводять серію дослідницьких польотів MAPHEUS (“Materialphysikalische Experimente unter Schwerelosigkeit” – «експерименти з фізики матеріалу в умовах невагомості»).

«Завдяки новому потужному двигуну MAPHEUS 14 ознаменувала нашу найбільш комплексну і найрезультативнішу з наукової точки зору кампанію на сьогоднішній день. Ми сподіваємося, що це стане початком нової ери для проєкту та нашої співпраці з численними зовнішніми зацікавленими сторонами», – сказав Томас Фойгтманн, керівник наукового проєкту місії у DLR Institute of Material Physics in Space.

У місії взяли участь дослідницькі організації з Німеччини, Швеції, Франції та Австралії. Деякі проводили унікальні експерименти у галузі дослідження та виробництва матеріалів для просування технологічних розробок. Інші досліджували клітини людини та тварин, щоб з’ясувати, як регенерує мозок і як мікрогравітація впливає на центральну нервову систему. Результати досліджень мають принести користь пацієнтам на Землі. Експерименти також повинні сприяти кращому розумінню того, як розвивається рак. Ще одним помітним досягненням став перший експеримент з перевірки методу стабілізації порошку для адитивного виробництва у космосі.

З моменту першого польоту, що відбувся 15 років тому, DLR продовжував розвивати свою програму висотних дослідницьких ракет. Успішний політ ракети з новим двигуном Red Kite, який забезпечує запуск корисного навантаження вагою більше 400 кг, ще більше розширює експериментальні можливості для наступних місій MAPHEUS.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України