Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецький стартап Rocket Factory Augsburg успішно провів критичні випробування прототипу розроблюваної ракети-носія

Головна > Новини >

Німецький стартап Rocket Factory Augsburg (RFA) завершив чергове випробування розроблюваної ракети RFA One. Під час випробування компанія провела тест прототипу першої ступені ракети руйнівним кріогенним тиском. Компанія показала відеоролик, в якому ступінь, виготовлена зі сталі, розірвалася після того, як вона була заправлена кріогенним азотом з метою перевірки якості зварних швів і визначення тиску, при якому структура руйнується.

Компанія прагне розробити ракету-носій багаторазового використання для невеликих вантажів. Наразі перший політ RFA One заплановано на кінець 2022 року з Космічного центру Андоя в Норвегії.

Компанія підтвердила, що це випробування не буде остаточним для базового етапу тестування ракети-носія, і що наступний прототип першої ступені також буде використаний для додаткових випробувань.

Попереднє випробування відбулося 23 липня на Північноєвропейському аерокосмічному випробувальному полігоні у Швеції, в ході якого RFA продемонструвала тестування розробленого компанією двигуна на статичний вогонь протягом восьми секунд.

Про успішність проведеного випробування заявив головний операційний директор компанії RFA доктор Стефан Бріщенк (Dr. Stefan Brieschenk): «Усі системи працювали бездоганно. Таким чином, ми продовжуємо нашу успішну серію випробувань і підтверджуємо наше рішення розробляти двигуни з технологією поетапного згоряння».

RFA One – це триступенева ракета, яка зараз розробляється. Поточна конструкція передбачає ракету висотою 30 м і діаметром 2 м.

На першій ступені ракети буде встановлено 9 двигунів, назва яких поки не повідомляється. Відомо, що двигун працює по принципу ступінчатого циклу згоряння, що робить RFA першою компанією в Європі, яка розробила такий двигун для забезпечення льотної готовності. Мета полягає в тому, щоб забезпечити близько 100 кН підйомної тяги, при цьому ранні польоти виконуватимуться з меншими рівнями тяги.

Двигун буде використовувати ракетний гас, відомий як ракетне паливо-1 або RP-1, окислене рідким киснем. Розпалювання буде ініціюватися гіперголевими речовинами триетилалюмінію та триетилборану, або TEA-TAB. Таке паливо та запальна речовина використовується SpaceX на ракетах Falcon 9 та Falcon Heavy.

Та ж конструкція двигуна першої ступені буде використовуватися як двигун другої ступені, але з модифікованою форсункою для роботи у вакуумі. Завдання другої ступені – забезпечити 350 секунд специфічного імпульсу для вакуумного двигуна. Двигуни для першої та другої ступеней будуть надруковані на 3D-принтері.

Третя (орбітальна) ступінь, призначена для виведення корисного навантаження на потрібну орбіту, буде використовувати неназване екологічне двокомпанентне паливо, а не гідразин, і буде виробляти низьку тягу при певному імпульсі більше 325 секунд. RFA нещодавно повідомила, що для початку загоряння останньої ступені буде використовуватися запалювач факелу.

Мета компанії RFA полягає у забезпеченні повторного використання першої ступені ракети-носія та виведення на орбіту Міжнародної космічної станції корисного навантаження масою до 1600 кг або 450 кг на геостаціонарну перехідну орбіту.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України