Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецьке космічне агентство успішно провело випробування свого нового твердопаливного ракетного двигуна Red Kite

0 листопада Німецьке космічне агентство (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt; DLR) повідомило про завершення перших льотних випробувань свого твердопаливного ракетного двигуна Red Kite, який буде приводити в дію європейські зондуючі ракети.

Розробка ракетного двигуна Red Kite почалася в 2019 році як спільний проєкт DLR і компанії Bayern-Chemie. Red Kite –твердопаливний ракетний двигун, який можна використовувати в одно- або двоступеневій конфігурації дослідницьких ракет. Двигун має максимальну тягу 226 кН і за 12 секунд роботи використовує 900 кг композитного палива, яке Німеччина виготовила вперше. Він здатний перевозити корисне навантаження від 200 до 600 кг на висоту до 350 км.

Випробування ракетного двигуна Red Kite почалися на початку серпня з двох статичних вогневих випробувань, які проводилися в Космічному центрі Есрейндж (Esrange Space Center) у Швеції. Під час випробувань продуктивність двигуна вивчалася при температурі -20 і +50 градусів Цельсія, щоб переконатися в його надійності в широкому діапазоні умов.

Перший успішний випробувальний політ ракети, оснащеної двигуном Red Kite, відбувся 13 листопада з космічного центру Андоя (Andøya Space Center) в Норвегії. Ракета піднялася на висоту 71 км, а потім впала в Атлантичний океан приблизно за 60 км від місця запуску. Під час польоту ракета-носій довжиною 6,6 м і вагою 1,5 т досягла максимальної швидкості 5150 км/год, що відповідає числу Маха трохи менше п’яти.

«Ми надзвичайно раді нашій успішній співпраці з Bayern-Chemie, – сказала Анке Пейгельс-Керп (Anke Pagels-Kerp), член правління підрозділу DLR з космосу. – Завдяки Red Kite міжнародне дослідницьке співтовариство тепер має новий потужний ракетний двигун для дослідницьких місій на великій висоті».

Окрім першого випробування двигуна Red Kite під час польоту, місія Single Stage Operational Assessment of Red Kite (SOAR) також перевозила наукові корисні навантаження для Інституту аеродинаміки та технології потоку DLR та Інституту конструкцій і дизайну DLR.

Оскільки ракетний двигун вже готовий до експлуатації, очікується, що перший робочий політ ракети, оснащеної двигуном Red Kite, відбудеться у лютому 2024 року з Космічного центру Есрейндж (Esrange Space Center).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України