Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецьке космічне агентство DLR випробовує планетарний посадковий апарат-демонстратор

Німецьке космічне агентство DLR оголосило про успішне завершення перших випробувань гарячим газом свого демонстратора планетарного посадкового модуля.

DLR ініціювало проєкт Green Propulsion Free-Flight Demonstrator, також відомий як The Länder, у 2022 році. Метою проєкту було об’єднати різні технології з окремих галузей знань для розробки системи заходу на посадку, яка могла б використовуватися для майбутніх пілотованих і роботизованих місій, що передбачають посадку на позаземні небесні тіла з використанням рушійної установки. Окрім демонстратора посадкового модуля, проєкт також спрямований на створення інфраструктури, що дозволить у майбутньому проводити випробування багаторазових силових установок зі змінною тягою.

Минулого тижня Інститут космічного двигуна DLR (DLR Institute of Space Propulsion) оголосив, що демонстратор завершив свої перші випробування гарячим газом. Випробування проводилися на стендовому комплексі М11 на випробувальному полігоні DLR у Лампольдсхаузені.

Демонстратор оснащений чотирма двигунами HyNOx потужністю 22 ньютони, розробленими компанією InSpacePropulsion Technologies, дочірньою компанією DLR, яка була заснована в 2023 році. Компанія виробляє три варіанти своїх двигунів HyNOx потужністю 1, 22 і 200 ньютонів. HyNOx-22, варіант, який використовується для The Länder, виготовляється за допомогою технології 3D-друку та працює на закисі азоту та етані.

Під час випробування чотири двигуни використовувалися в чотирьох кутах демонстратора посадкового модуля, щоб почати тестування систем управління. Випробування демонстратора триватимуть у новому році, а завершити проєкт планується у 2026 році.

Хоча головною метою проєкту є розробка демонстратора посадкового модуля та інфраструктури для його тестування, DLR вважає, що технологія, розроблена під час реалізації проєкту, також матиме ширше застосування, включаючи майбутнє орбітальне транспортування.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України