Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецька компанія Rocket Factory Augsburg виведе на орбіту корисне навантаження українського стартапу

18 листопада німецька компанія Rocket Factory Augsburg (RFA), що надає послуги космічних запусків, повідомила про укладання під час конференції Space Tech Expo Europe у Бремені (Німеччина) контракту на запуск на низьку навколоземну орбіту дослідної місії української компанії-стартапу Lunar Research Service (LRS).

Корисне навантаження української LRS буде запущено під час першого польоту малої багаторазової ракети-носія RFA One, який планується наприкінці 2022 року з космодрому Андойя, Норвегія.

У ході місії LRS планує протестувати технологію удосконалення зв’язку між Землею та орбітою, а також випробувати сонячний концентратор, який буде використовуватися в майбутній місії на Місяць. Серед особливостей місії — власні дизайн супутника та система розгортання.

«Можливості спільного використання запусків дозволяють новим космічним компаніям представити свої технології клієнтам, а також інвесторам. У той же час, наші клієнти можуть значно скоротити час виходу на ринок. Допомагаючи стартапам, дослідницьким лабораторіям і науковцям на ранніх етапах їх розвитку, ми створюємо міцну основу для довгострокового партнерства під час тестування їх технологій», – говорить Дмитро Хмара, генеральний директор Lunar Research Service.

«Ми дуже раді укласти контракт з LRS, яка стала клієнтом нашого першого запуску. Контракт є демонстрацією наших привабливих цін на послуги можливості спільного використання запуску. Для нас велика честь співпрацювати з LRS, і ми з нетерпінням чекаємо спільної підготовки місії», – каже Йорн Спурманн, комерційний директор RFA.

Rocket Factory Augsburg – дочірнє підприємство німецької космічної технологічної компанії OHB, заснованої в 2018 році. Триступенева ракета-носій компанії RFA One розрахована на виведення до 1300 кг корисного навантаження на полярну орбіту висотою 300 км.

Lunar Research Service — українська компанія-стартап, яка позиціонує себе як виробника наносупутників, лабораторію з тестування обладнання та інтегратора космічних місій. Зусилля компанії зосереджені на розробці рішень для навколоземної орбіти та місячних місій, що дозволяють використовувати обладнання і програмне забезпечення, починаючи від окремих наносупутників до супутникових угруповань і місяцеходів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України