Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецька компанія POLARIS у вересні розпочне тестування свого космічного літака-демонстратора

Німецький стартап POLARIS Spaceplanes отримав схвалення на тимчасове закриття повітряного простору для початку випробувань свого космічного літака-демонстратора MIRA над водами Балтійського моря.

Літак MIRA має довжину 4,25 м і злітну масу 210 кг. Армована волокном оболонка фюзеляжу демонстратора була побудована для POLARIS компанією Up2-Tec. Це четвертий демонстратор компанії, і він буде першим, оснащеним ракетним двигуном. Космоплан також оснащений чотирма турбінними двигунами, що живляться гасом.

Льотні випробування, включаючи запалювання та роботу двигуна в польоті, проводитимуться відповідно до контракту на дослідження з Федеральним управлінням Бундесверу з обладнання, інформаційних технологій і технічної підтримки (Bundeswehr/BAAINBw), укладеного в квітні 2023 року.

Запит компанії на закриття повітряного простору був схвалений Федеральним міністерством цифрових технологій і транспорту Німеччини та Deutsche Flugsicherung (німецьким постачальником аеронавігаційних послуг). Зона закриття охоплює 260 км2, включаючи небо над аеродромом Peenemünde та над водами Балтійського моря на північ від аеродрому.

Схвалене закриття дозволить проводити тестування з вересня по грудень цього року. Однак воно не буде активним протягом усього часу. Компанія повинна буде оголосити запуски через NOTAM за 48 годин до старту.

Протягом чотиримісячного вікна POLARIS планує провести від 2 до 3 випробувальних польотів. Під час початкових випробувань транспортний засіб MIRA працюватиме лише від турбінних двигунів. Після завершення цього початкового етапу почнуться тестові польоти на ракетному двигуні Aerospike.

Перша тестова кампанія MIRA може розпочатися цього тижня. Співзасновник і комерційний директор POLARIS Анніка Воллерманн повідомила, що початкове тестування фактично буде використовувати легшу та меншу за масштабом версію MIRA, яка була побудована паралельно з демонстратором. Мета цієї меншої моделі — дати можливість операторам БПЛА компанії ознайомитися з динамікою польоту системи, перевірити аеродинаміку в польоті та відкалібрувати систему керування польотом. Ця полегшена версія літака не потребує закриття повітряного простору, що дозволяє розпочати тестування до того, як закриття повітряного простору набуде чинності у вересні.

Літак MIRA є четвертим із п’яти запланованих демонстрантів. Літак NOVA буде п’ятим демонстратором. Цей останній запланований демонстратор матиме довжину 6,7 м і демонструватиме можливості системи на великих висотах. Тестування NOVA має розпочатися у 2024 році.

Потім компанія почне роботу над AURORA, своїм багатоцільовим космічним літаком і гіперзвуковою транспортною системою. З початковим випробувальним польотом, запланованим на 2026 рік, AURORA, оснащена витратним верхнім ступенем, зможе доставити до 1000 кг на низьку навколоземну орбіту.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України