Німецький стартап POLARIS Spaceplanes (штаб-квартира – м. Бремен) здійснив перший політ свого літака-демонстратора MIRA. Політ тривав 2,5 хвилини і подолав загальну відстань приблизно 9 км.
MIRA — це літак-демонстратор довжиною 4,3 м, площа крила 5,2 м2. Демонстратор оснащений чотирма двигунами, що працюють на гасі, і одним аеродинамічним реактивним двигуном (aerospike rocket engine) AS1 власної розробки компанії.
Літак зі злітною вагою 155 кг є субмасштабним прототипом AURORA, багатоцільового космічного літака, елементу гіперзвукової транспортної системи, яка буде здатна доставляти 1000 кг на низьку навколоземну орбіту за допомогою витратного розгінного блока.
Компанія POLARIS Spaceplanes розпочала випробування MIRA 18 жовтня в старому аеропорту Лемвердер поблизу Бремена з першими випробуваннями апарату на крен з двигуном і системою завершення польоту. 25 жовтня компанія офіційно отримала ліцензію на експлуатацію транспортного засобу, що дало POLARIS зелене світло для проведення перших льотних випробувань.
Перший політ MIRA був проведений 26 жовтня на аеродромі Пенемюнде на узбережжі Балтійського моря. У польоті використовувалися чотири реактивні двигуни літака. Незважаючи на дощ і сильний бічний вітер, політ пройшов успішно. Літаком дистанційно керував Нільс Гербріх, пілот Airbus A320 і рекордсмен Книги рекордів Гіннеса, йому допомагала у якості другого пілоту Крістіана Хідде.
Після цього першого польоту POLARIS планує здійснити перший політ на двигуні AS1, який, як очікується, відбудеться до кінця року. Для виконання цього польоту MIRA має ліцензію на виконання операцій за межами прямої видимості (BVLOS). Система управління дозволяє літаку працювати на відстані до 20 км від наземної станції. З міркувань безпеки під час польотів BVLOS літак обладнано системою припинення польоту.
MIRA є п’ятим літаком, який компанія POLARIS випробувала на сьогоднішній день, загалом літаки компанії здійснили 51 політ. Як тільки компанія дізнається все, що вона може від MIRA, вона перейде до випробування літака NOVA. Випробування 6,7-метрового літака планується розпочати у 2024 році.