Німеччина оголосила про намір проводити закупвлі послуг космічних запусків на конкурсній основі. Країна також має намір відстоювати свою позицію в Європейському космічному агентстві, пропонуючи, щоб агентство робило те саме.
Ця «зміна парадигми у закупівлі послуг космічних запусків в Європі» була викладена в новій національній космічній стратегії країни, яка була представлена 27 вересня. Згідно з прес-релізом, стратегія спрямована на врахування зростаючої важливості космосу для суспільства з акцентом як на поточні, так і на майбутні виклики.
«Для більшості людей космічні подорожі здаються дуже далекими, але вони є центральними для нашої безпеки, захисту нашої планети та нашого повсякденного життя», — пояснила доктор Анна Крістманн, координатор федерального уряду Німеччини з аерокосмічної політики. «Виклики ХХІ-го століття також вимагають технологій ХХІ-го століття. У новій космічній стратегії федеральний уряд враховує актуальність космосу для Німеччини та Європи».
Одна з цілей цієї нової стратегії полягає в тому, щоб підхід країни до закупівлі послуг космічних запусків в Європі «забезпечив перспективу». Для цього Німеччина виступає за перехід країни до «орієнтованої на конкуренцію моделі» закупівель запусків. Згідно з документом, це створить «основу для ефективного та незалежного доступу до космосу на основі чесної конкуренції».
Те, що Німеччина зайняла таку позицію щодо закупівлі послуг запусків, є важливим, оскільки ця країна є одним із двох основних спонсорів у проєкті нової європейської РН Ariane 6 і, принаймні у 2023 році, найбільшим донором до бюджету ЄКА.
Окрім значної участі в розробці Ariane 6, Німеччина також є домом для деяких із найперспективніших європейських стартапів. Країна може похвалитися такими компаніями, як Isar Aerospace, Rocket Factory Augsburg і HyImpulse. Як наслідок, перехід до конкурентного процесу закупівель послуг космічних запусків, ймовірно, зрештою принесе користь країні, перетягнувши клієнтів від італійської компанії Avio, забезпечуючи при цьому виведення на орбіту більш масивного корисного навантаження на РН Ariane 6, чого жоден європейський стартап не може забезпечити.