Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA та Німецьке космічне агентство уклали угоду щодо місії GRACE-C

NASA та Німецьке космічне агентство DLR домовилися про спільне будівництво, запуск та експлуатацію пари космічних апаратів, які дозволять отримати уявлення про те, як зміщуються вода, лід та земні маси, вимірюючи щомісячні зміни в гравітаційному полі планети. Відстеження великомасштабних масових змін, яке показує, коли і де вода переміщається всередині та між атмосферою, океанами, підземними водоносними горизонтами та крижаними щитами, дає уявлення про кругообіг води на Землі, включаючи зміни у відповідь на такі фактори, як зміна клімату.

Завдяки міжнародній угоді, підписаній наприкінці 2023 року, місія Gravity Recovery and Climate Experiment-Continuity (GRACE-C) зміцнить більш ніж 20-річне партнерство між США та Німеччиною щодо забезпечення безперебійних вимірювань гравітаційного поля Землі, яке розпочалося із запуску місії GRACE у 2002 році. Місія GRACE-Follow On (GRACE-FO) прийшла на зміну GRACE у 2018 році. GRACE-C планується запустити у 2028 році.

Дані місій GRACE є ключовою інформацією для характеристики клімату Землі. Ці виміри, разом з іншою інформацією та комп’ютерними моделями, регулярно використовуються для оцінки та прогнозування посухи, планування використання води у сільському господарстві та розуміння причин підвищення рівня моря, наприклад, того, скільки льоду втрачає світові крижані щити.

Лабораторія реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory, JPL) керує місією GRACE-C для NASA і закупить два космічні апарати у компанії Airbus Defence and Space, яка побудувала супутники для місій GRACE та GRACE-FO.Інженери та вчені завершують розробку деталей конструкції приладів та супутників, а потім команди почнуть роботу з виготовлення та складання. Місія складатиметься з пари ідентичних супутників, які літатимуть один за одним на відстані приблизно від 60 до 190 миль (від 100 до 300 км) один від одного на полярній орбіті висотою приблизно 300 миль (500 км). Кожен супутник матиме розміри приблизно 3х2х1 м і важитиме близько 600 кг. Разом вони відстежуватимуть щомісячні зміни у розподілі води на Землі залежно від змін гравітаційного поля планети.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України