NASA знову відклало один із двох майбутніх виходів у відкритий космос через витік охолоджуючої рідини на російському сегменті Міжнародної космічної станції (МКС).
Вихід у відкритий космос, запланований на 19 жовтня, тепер відбудеться не раніше грудня 2023 року, оскільки NASA та російське космічне агентство «Роскосмос» продовжують аналіз, заявило NASA. Охолоджувачем, який використовується на МКС, є аміак, який потребує додаткових процедур дезактивації, якщо поблизу знаходяться астронавти в скафандрах.
Витік у російському науковому модулі «Наука» почався і припинився 9 жовтня, але його причина поки невідома. За останній рік це третій випадок витоку аміаку з російського обладнання МКС. «Роскосмос» планує власний вихід у відкритий космос 25 жовтня, щоб зблизька дослідити 13-річний переміщений радіатор з модуля «Рассвет», з якого, ймовірно, походить останній витік на «Науці».
«Охолоджувальна рідина не є токсичною або небезпечною для екіпажу, але експерти оцінюють, як найкращим чином виключити потрапляння невеликих слідів речовини в деякі внутрішні системи, щоб уникнути деградації обладнання з часом», — повідомило NASA 16 жовтня, додавши, що «коригування розкладу не впливає на роботу космічної станції».
Обидва виходи NASA у відкритий космос зосереджені на плановому обслуговуванні обладнання МКС.
У першому відкладеному виході у відкритий космос візьме участь астронавтка NASA Лорал О’Хара та астронавт Європейського космічного агентства Андреас Могенсен. Вони збиратимуть зразки для пошуку мікроорганізмів на зовнішній поверхні МКС і замінять камеру високої чіткості, серед інших завдань з обслуговування. Точна дата проведення цих робіт буде визначена пізніше, але NASA повідомило, що вихід відбудеться не раніше грудня.
На даний час планується, що другий вихід у відкритий космос NASA, рідкісний вихід лише жінок, який був перенесений на 30 жовтня, відбудеться цієї дати. До Л. О’Хари приєднається астронавтка NASA Жасмін Могбелі, вони виконають четвертий в історії вихід у відкритий космос, у якому беруть участь лише жінки. Їхнім завданням буде демонтаж несправного електронного блока, відомого як радіочастотна група, з кронштейна антени для зв’язку та заміна одного з дванадцяти підшипникових вузлів на лівій фермі поворотного з’єднання Solar Alpha Rotary Joint.