Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA шукає додаткові можливості для доставки екіпажів на МКС після 2024 року

20 жовтня NASA випустило запит на можливість придбання комерційних транспортних послуг для доставки екіпажів на МКС, оскільки воно працює над продовженням терміну служби МКС після 2024 року.

«Це дозволить безперешкодно перейти до комерційної експлуатації космічної станції і одночасно продовжувати важливі наукові дослідження для підготовки до освоєння людиною космічного простору. NASA потребує додаткових польотів з ротацією екіпажу на МКС, крім дванадцяти місій, які агентству надали Boeing і SpaceX відповідно до поточних контрактів. У доступному для огляду майбутньому будуть потрібні додаткові комерційні послуги з доставки екіпажів, і ми хочемо підтримувати конкуренцію, забезпечуючи гарантований доступ наших екіпажів на низьку навколоземну орбіту…

У зв’язку з постійним прогресом у сфері пілотованих космічних польотів, NASA запитує інформацію про доступність існуючих сертифікованих агентством систем доставки екіпажів на МКС і орієнтовні терміни готовності майбутніх систем, здатних пройти сертифікацію не пізніше 2027 року. Залежно від вимог місій, NASA може придбати одне місце / кілька місць в рамках однієї місії або місію цілком.

У 2014 році NASA уклало контракти з компаніями Boeing і SpaceX в рамках державно-приватного партнерства. NASA підтверджує, що космічна транспортна система одного з постачальників відповідає вимогам агентства для польотів астронавтів. Після багатьох років розробки комерційні системи досягли готовності для регулярних пілотованих місій або вже близькі до цього…», – написало агентство в своїй заяві.

В рамках своєї програми NASA замовило по шість місій з доставки екіпажів у SpaceX і Boeing. 31 жовтня компанія SpaceX планує запустити вже третю довготривалу місію на МКС – Crew-3. Четверту і п’яту місії заплановано на 2022 рік.

У той же час, за оцінками NASA, перша сертифікована місія Boeing вважається малоймовірною до 2023 року через постійні проблеми з розробкою космічного корабля CST-100 Starliner, що вже відтермінувало другий випробувальний політ без екіпажу до середини 2022 року та випробувальний пілотований політ до кінця 2022 року.

NASA заявило, що веде переговори про додаткові польоти на кораблях SpaceX і, можливо, Boeing. Подробиці про продовження контрактів можуть бути оголошені протягом наступних декількох місяців.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України