Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA оприлюднило незалежний звіт про дослідження непізнаних аномальних явищ

14 вересня NASA опублікувало остаточний звіт незалежної дослідницької групи, яка протягом року проводила аналіз несекретних даних про непізнані аномальні явища (Unidentified Anomalous Phenomena, UAP), більш відомі як НЛО. Інтерес уряду до UAP різко зріс в останні роки після повідомлень кількох військових пілотів про спостереження, які вони не можуть пояснити. Уряд менше стурбований інопланетянами, ніж ворогами, які використовують передові технології, що можуть загрожувати національній обороні. NASA хоче «перейти від сенсаційності до науки» та призначило директора для продовження відкритого та прозорого дослідження UAP.

Минулого року адміністратор NASA Білл Нельсон вирішив створити незалежну групу, щоб визначити, які несекретні дані UAP доступні та як науковий процес можна використовувати для визначення того, що відбувається. Агентство обмежилося несекретною інформацією про UAP, щоб воно могло відкрито поділитися своїми висновками з громадськістю.

Незалежну дослідницьку групу, яка складалася з 16 членів, очолював президент Фонду Саймонса в Нью-Йорку Девід Спергель, який раніше був головою кафедри астрофізичних наук Прінстонського університету. Вчені, фахівці в галузі авіації, штучного інтелекту, а також колишній астронавт NASA Скотт Келлі, перший американець, який провів майже рік у космосі, не мали доступу до секретних даних.

Під час брифінгу Нельсон особисто сказав, що він вважає, що в цьому величезному Всесвіті, ймовірно, десь існує інше розумне життя, але поки немає жодних доказів того, що UAP мають позаземне походження. З іншого боку, «ми не знаємо, що це за UAP».

Нельсон та інші офіційні особи на брифінгу знову і знову повторювали, що їхня мета – «перевести розмову з сенсацій на науку».

З цією метою Марк Макінерні був призначений новим директором з досліджень UAP агентства. Кар’єра Макінерні включає роботу в Центрі космічних польотів імені Годдарда NASA, NOAA, Національному центрі спостереження за ураганами, а останнім часом – представником NASA у МО США з питань UAP.

Міністерство оборони має власне управління з вивчення аномалій – All-domain Anomaly Resolution Office (AARO), створене за вказівкою Конгресу. «All-domain» відноситься до п’яти військових сфер: повітря, земля, море, космос і кібер-простір. AARO керує загальнодержавним підходом до UAP і щойно запустило веб-сайт із загальнодоступною інформацією про UAP, а також планує розробити «безпечний інструмент звітності», який дозволить державним службовцям, військовослужбовцям або підрядникам складати звіти.

Деяка інформація Міністерства оборони є засекреченою, і NASA наголошує, що працюватиме з несекретними даними, щоб забезпечити відкритість і прозорість як у цьому звіті, так і в ході роботи в майбутньому. Проте під час брифінгу офіційні особи відмовилися назвати ім’я Макінерні, як призначеного директора з досліджень UAP, щоб він не піддався таким же переслідуванням і погрозам у соціальних мережах, як деякі члени дослідницької групи. Однак пізніше того ж дня NASA вирішило розкрити його особу.

На додаток до використання власних ресурсів NASA для спостереження за Землею та даних комерційних компаній дистанційного зондування, у звіті міститься заклик до агентства повною мірою взаємодіяти з громадськістю для отримання високоякісних і корисних з наукової точки зору даних. «Залучення громадськості … матиме життєво важливе значення», і вони розглядають можливість створення системи краудсорсингу, можливо, за допомогою додатків для смартфонів для збирання зображень та інших даних під час UAP.

Міністерство оборони очолює зусилля уряду щодо UAP, але NASA може допомогти «шляхом систематичного калібрування даних, множинних вимірювань і забезпечення детальних метаданих датчиків, щоб створити набір даних, який є одночасно надійним і обширним для майбутніх досліджень UAP», – сказав Спергель.

У дослідженні також рекомендується для звітів UAP «краще використовувати систему звітності про авіаційну безпеку, що надається комерційними пілотами», щоб забезпечити «важливу базу даних для загально урядових зусиль з розуміння UAP».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України