Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA допоможе ISRO відправити індійця в космос у 2024 році, запустити найдорожчий супутник та спланувати міжпланетну місію

28 листопада адміністратор NASA Білл Нельсон заявив, що американське космічне агентство допоможе підготувати та відправити індійського астронавта на Міжнародну космічну станцію (МКС) до кінця наступного року. Це буде перший випадок за чотири десятиліття, коли індієць відправиться в космос після польоту Ракеша Шарми в космос у 1984 році на борту радянського космічного корабля Союз Т-11.

«Відбір астронавта здійснюватиме ISRO, NASA не буде в цьому брати участі. Деталі місії опрацьовуються ISRO», – заявив Білл Нельсон.

«Індія є чудовим партнером для США, а також чудовим майбутнім партнером для діяльності астронавтів у космосі. Наступного року США запустять кілька приватних посадкових апаратів на південний полюс Місяця. Але той факт, що Індія була першою, хто здійснив там посадку, заслуговує на привітання», – сказав Білл Нельсон, який перебуває в турі по Індії та, як очікується, відвідає кілька міст для зміцнення індійсько-американського космічного співробітництва.

Він також сказав, що NASA готове співпрацювати з ISRO і планувати міжпланетну місію з Індією, але сказав, що все залежить від ISRO.

Також на початку 2024 року ISRO та NASA планують запустити спільний супутник для вивчення Землі. Цю інформацію надав держміністр Джітендра Сінгх, відповідальний в індійському уряді за атомну та космічну сфери після зустрічі в Нью-Делі з главою NASA Біллом Нельсоном.

Індія та США спільно відправлять до космосу радіолокаціний супутник дистанційного зондування Землі, який отримав назву NASA-ISRO Synthetic Aperture Radar (NISAR), у першому кварталі наступного року.

Робота над проєктом розпочалася у 2016 році. Супутник вартістю понад $ 1 млрд є одним з найдорожчих супутників у світі і спостерігатиме за поверхнею Землі та її кліматом. Супутник NISAR обладнаний модулями S-діапазону та L-діапазону та призначений для моніторингу землетрусів, вивержень вулканів, зсувів, танення крижаних покривів, цунамі та великомасштабних змін в екосистемах.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України