NASA та Роскосмос продовжують розходитися в думках щодо причини та серйозності витоку повітря в російському сегменті Міжнародної космічної станції, який викликає стурбованість NASA, яке стверджує, що існує ймовірність «катастрофічного збою» частини російського модуля. Про розбіжність стало відомо 13 листопада під час короткого засідання Консультативного комітету NASA з МКС. Тоді згадувалась вереснева зустріч цього комітету з представником Роскосмосу, що проходила у Москві, де обговорювались проблеми зі станцією.
Основне занепокоєння викликав невеликий, але постійний витік у вестибюлі сервісного модуля «Звезда» під назвою PrK, який відокремлює док-порт від решти модуля. Цей витік спостерігався протягом кількох років, і екіпажі станції впоралися з ним, відгородивши PrK від решти станції, що обмежує доступ до вантажного космічного корабля «Прогрес», пристикованого до порту.
«Хоча команди продовжують досліджувати причинні фактори виникнення та зростання тріщин, американські й російські технічні групи не мають спільного розуміння щодо того, що є ймовірною першопричиною витоків або що спричинило тяжкі наслідки», — сказав Боб Кабана, колишній астронавт NASA та помічник адміністратора, який зараз очолює комітет. Він розповів, що російські інженери вважають ймовірною причиною тріщин, високу циклічну втому конструкції від мікровібрацій. NASA, навпаки, вважає, що впливають кілька факторів такі як тиск, механічна та залишкова напруга, особливості матеріалу модуля та вплив навколишнього середовища.
У вересні у звіті Управління генерального інспектора NASA (OIG) говориться, що «обидва агентства звузили свою увагу до внутрішніх і зовнішніх зварних швів» які вважаються причиною витоків і не спостерігаються ніде на станції. На брифінгу 27 вересня представники NASA применшили занепокоєння щодо витоків, які вперше були виявлені в 2019 році, але на початку цього року зросли до найвищих показників – 1,7 кілограма повітря на день, йдеться в звіті OIG. На цьому брифінгу представники агентства заявили, що останні ремонтні роботи зменшили рівень витоків на третину.
Однак витоки турбують агентства, а також екіпажів космічних станцій. На брифінгу 8 листопада Майкл Барратт, астронавт NASA, який повернувся на Землю в жовтні у рамках місії Crew-8 після майже восьми місяців перебування на станції, сказав, що його російські колеги намагались сприяти вирішенню цього питання, але NASA приймає запобіжні заходи при відкритому люку в PrK.
«Ми дотримувалися дуже консервативного підходу, щоб закрити люк між американською та російською сторонами в ці періоди часу», — сказав він. «Це неприємна річ, але це найкраща угода між усіма розумними людьми з обох сторін, і це те, з чим ми, як команда, живемо».
На засіданні комітету Кабана сказав, що між NASA і Роскосмосом також немає згоди щодо серйозності проблеми. «Хоча російська команда продовжує шукати та закривати витоки, вона не вважає, що катастрофічний розпад PrK є реалістичним», — сказав він. У свою чергу, «NASA висловлює занепокоєння структурною цілісністю PrK і можливістю катастрофічного збою».
Кабана сказав, що комітет NASA та Роскосмос спільно рекомендував лідерам своїх агентств, продовжувати досліджувати структурну цілісність» PrK і залучати зовнішніх експертів з наукових кіл та промисловості для підтримки цих зусиль.