Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA реструктуризує місії Earth System Observatory для скорочення витрат

NASA переглядає серію місій з вивчення Землі, відкладаючи деякі та більше покладаючись на міжнародних партнерів з метою скорочення витрат.

У рамках представленої 11 березня бюджетної пропозиції на 2025 рік NASA повідомило, що проводить реструктуризацію лінійки місій Earth System Observatory. Ці місії призначені для збору даних за певними параметрами об’єктів, що спостерігаються, виділеними в ході десятирічного дослідження наук про Землю в 2018 році.

Ще в грудні NASA заявило, що рухається вперед із чотирма місіями: Atmosphere Observing System (AOS)-Storm, AOS-Sky, Surface Biology and Geology та Mass Change, яка тепер має назву GRACE-C. П’ята місія, Surface Deformation and Change, була у розширеній стадії дослідження.

Проте бюджетна пропозиція на 2025 рік вносить значні зміни до чотирьох з п’яти місій. Тільки GRACE-C продовжує свою роботу практично без змін у пропозиції, що, за словами представників NASA, пов’язано з бюджетними тисками на NASA загалом і зокрема на земні науки.

Під час онлайн-конференції Джулі Робінсон, заступниця директора підрозділу наук про Землю NASA, наголосила, що прогнози на майбутній бюджет земних наук суттєво скоротилися у пропозиції на 2025 рік. Ця пропозиція передбачає витрати у розмірі близько $ 12,25 млрд на земні науки між 2025 та 2029 роками, майже на $ 1,2 млрд менше, ніж у п’ятирічному прогнозі у пропозиції бюджету на 2024 рік.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України