Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA обрало компанію SpaceX для запуску астрономічної місіїна ракеті Falcon 9 у 2027 році

2 липня NASA оголосило про укладення контракту з компанією SpaceX на запуск космічного апарата Compton Spectrometer and Imager (COSI), місії класу Small Explorer (SMEX), на низьку навколоземну орбіту. Контракт, вартість якого становить близько $ 69 млн, охоплює запуск у серпні 2027 року та пов’язані з ним заходи.

NASA обрало COSI у 2021 році в рамках програми SMEX з оціночною вартістю на той момент, не включаючи запуск, $ 145 млн. Космічний апарат, прилад якого заснований на версії, що вже літала на висотних аеростатах, виявлятиме м’які гамма-промені від джерел у галактиці та за її межами, таких як анігіляція позитронів у Чумацькому Шляху.

Коли NASA обрало COSI для розробки, планувалося, що місію буде запущено у 2025 році. Однак NASA уповільнило роботу над COSI, продовживши фазу B проєктування, щоб знизити короткострокові витрати. Це відклало запуск до 2027 року.

Уповільнення місій зрештою збільшує їхню загальну вартість, повідомив Марк Клампін, директор відділу астрофізики NASA, на засіданні Комітету з астрономії та астрофізики Ради з космічних досліджень Національних академій 28 червня. NASA не опублікувало оновлену оцінку вартості COSI, яка пройшла перевірку підтвердження у квітні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України