Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA заявляє, що обмеження витрат змушують зробити важкий вибір на 2025 рік

NASA повідомляє, що пропозиція бюджету на 2025 фінансовий рік обмежена другим роком угоди про стелю державного боргу, який встановлює загальні обмеження на витрати і призводить до затримок, потенційних скасувань та ширшої невизначеності для багатьох програм NASA, зокрема наукових програм.

NASA опублікувало свою пропозицію бюджету на 2025 рік 11 березня, запитуючи $ 25,384 млрд, таку саму суму, яку агентство отримало у 2023 фінансовому році. Це трохи більше на півтора мільярда доларів, ніж те, що агентство отримало у фінальному бюджетному законі на 2024 рік, ухваленому минулого тижня.

Однак NASA запитувало майже $ 27,2 млрд у своєму початковому запиті бюджету на 2024 рік. У цьому запиті передбачалося отримання $ 27,73 мільярда у 2025 році, тому нова пропозиція на 2025 рік відбиває скорочення більш ніж на $ 2,3 млрд порівняно з цими раніше висловленими запитами.

Адміністратор NASA Білл Нельсон назвав причиною в обмеженнях бюджету угоду про обмеження державного боргу (Fiscal Responsibility Act), ухвалену минулого року. Ця угода встановила обмеження на витрати, за винятком оборонних витрат, включаючи NASA, на 2024 та 2025 роки.

Він спеціально виділив невелику групу людей у Палаті представників, які погодилися підняти стелю державного боргу лише за умови запровадження обмежень на витрати. В результаті NASA отримало скорочення на 2% у 2024 році порівняно з 2023 роком.

Це відображається й у запиті на 2025 рік, де загальні витрати на необоронні додаткові витрати збільшуються лише на 1% порівняно з рівнем 2024 року.

Багато цих важких рішень стосуються наукових програм NASA. NASA запросило $ 7,566 млрд на науку у 2025 році, що на $ 231 млн більше, ніж у законі про фінансування на 2024 рік. Однак NASA передбачало витрати понад $ 8,4 млрд на наукові програми у 2025 році у прогнозах, включених до торішнього бюджетного запиту.

Серед змін, включених до бюджетної пропозиції на 2025 рік, скасовується місія Geospace Dynamics Constellation, один із пріоритетів попереднього десятирічного дослідження геліофізики. У своєму бюджетному запиті на 2024 рік NASA запропонувало призупинити розробку місії, хоча у звіті, який супроводжує закон про фінансування на 2024 рік, NASA вказано надати Конгресу бюджет та графік запуску її до кінця десятиліття.

У бюджетній пропозиції також пропонується перебудувати лінію місій Earth System Observatory, зберігаючи партнерство з японським космічним агентством JAXA щодо місії, яку вони очолюють, а також оцінюючи варіанти для реалізації інших аспектів вивчення аерозолів та хмар, конвекції та опадів, визначених для спостереження в десятирічному дослідженні земних наук. Майбутня місія з біології та геології поверхні буде поділена на два проєкти для максимізації гнучкості виконання та зниження найближчих вимог до бюджету.

NASA також скорочує витрати на два з існуючих космічних телескопів, рентгенівський космічний телескоп Chandra та космічний телескоп Hubble. NASA пропонує скоротити бюджет Hubble приблизно на 5%, що в основному досягається за рахунок економії коштів від спільних операцій із космічним телескопом James Webb та скорочення дослідницьких грантів.

Однак скорочення щодо Chandra більш значні, з $ 68,3 млн, витрачених на його місію в 2023 році, до $ 41,1 млн на 2025 рік. Пропозиція передбачає, що щорічні витрати на Chandra до 2029 року знизяться лише до $ 5 млн.

Місія повернення зразків з Марса (Mars Sample Return, MSR) залишається основною невизначеністю у бюджеті. У бюджетній пропозиції на 2025 рік зазначено понад $ 2,7 млрд для планетарної науки в цілому, але для MSR зазначено лише “TBD” (означає «буде оголошено пізніше»), оскільки агентство чекає на результати архітектурного огляду програми. Цей огляд має бути завершено до кінця березня, сказав Білл Нельсон. Однак усе фінансування планетарної науки, включене до запиту бюджету, вже розподілено на інші програми.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України