Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Надважка ракета NASA пропустила черговий термін, і тепер вона, імовірно, не полетить до 2022 року

Головна > Новини >

Офіційно NASA все ще дотримується визначеного терміну першого запуску надважкої ракети-носія Space Launch System (SLS) до кінця 2021 року.

Однак, за інформацією неназваного джерела, найбільш імовірним сценарієм запуску місії «Артеміда-1» є весна наступного року, причому літо є більш реалістичним строком випробувального польоту ракети-носія SLS та космічного корабля Orion. NASA вже приблизно на два місяці відстає від внутрішнього графіку випробувань та інтеграції ракети в Космічному центрі ім. Кеннеді, а найважливіші передпольотні випробування ще попереду.

NASA планувало завершити вібраційні випробування в липні, але ці випробування ще тривають. А тест із заправки паливом «wet dress rehearsal», швидше за все, відбудеться в листопаді або грудні.

Якщо припустити, що тест «wet dress rehearsal» відбудеться в строк, а інші заходи продовжаться за графіком, ракета SLS може бути запущена наступної весни. Однак, якщо будуть подальші затримки або якщо тест «WDR» виявить нові проблеми, запуск, швидше за все, буде перенесений на наступне літо.

Законодавчі акти що створення SLS були прийнято у жовтні 2010 року, тоді очікувалося, що ракета буде готова у 2016 році. Одним із ключових законодавців, що стояли за створенням SLS, був тодішній сенатор Білл Нельсон. Він боровся проти спроб адміністрації Обами залучити приватні компанії, такі як United Launch Alliance та SpaceX, до створення важкої ракети для NASA.

На початковому етапі розробки передбачалось, що вартість ракети SLS складатиме не більше $ 11,5 млрд.

За десять років розробки SLS NASA витратило понад $ 20 млрд на досягнення стартової платформи. І Нельсон більше не американський сенатор – він адміністратор NASA. Магазин залишається відкритим.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України