Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Національне розвідувальне управління США уклало угоди з п’ятьма приватними операторами радіолокаційних супутників

20 січня Національне розвідувальне управління США (National Reconnaissance Office, NRO) оголосило, що підписало угоди з комерційними постачальниками радіолокаційних зображень, компаніями Airbus U.S., Capella Space, Iceye U.S., PredaSAR та Umbra.

Ці угоди є контрактами на дослідження, які надають NRO доступ до даних, зібраних супутниками з радарами із синтезованою апертурою (SAR) цих компаній, і мають на меті допомогти агентству краще зрозуміти якість комерційно доступних зображень.

«Ми знаємо, що користувачі в національній системі геопросторової розвідки прагнуть використовувати для досліджень комерційні радари, і ці контракти дозволять нам швидко перевіряти їх можливості та переваги для національної місії», – сказав директор NRO Кріс Сколез (Chris Scolese).

У жовтні 2021 року Кріс Сколез оголосив, що агентство розпочало нову ініціативу, відому як «широке оголошення про стратегічне комерційне покращення», спрямовану на налагодження партнерських відносин з комерційними операторами супутників ДЗЗ. NRO протягом багатьох років закуповує оптичні супутникові зображення у комерційних постачальників, але комерційний ринок даних SAR є для нього новим. Зображення SAR раніше збиралися лише урядовими супутниками, але в останні роки комерційний ринок набрав обертів. Низка нових космічних компаній розгорнула угруповання невеликих супутників, які знімають територію Землі кілька разів на день через хмари та погані погодні умови. Замовниками даних SAR є сільське господарство, енергетика, фінанси, інфраструктура та інші сектори. Військові США використовують зображення SAR для виявлення цілей і моніторингу діяльності на землі.

Піт Мюнд (Pete Muend), директор офісу програми комерційних систем NRO, заявив, що не може обговорювати процес відбору джерел або вартість контрактів, присуджених п’ятьом переможцям. Укладені угоди розраховані мінімум на шість місяців з можливістю їх продовження до 30 місяців. Він зазначив, що два контракти – з Airbus і Iceye – були укладені з американськими дочірніми компаніями іноземних компаній, що вперше для NRO, яке зазвичай працює лише з вітчизняними підрядниками. «Це свідчить про те, що ми хочемо забезпечити нашим клієнтам доступ до найкращих можливостей на світовому ринку дистанційного зондування», – сказав він.

Згідно з контрактами на дослідження, NRO оцінюватиме дані SAR та можливості кібербезпеки компаній. За словами Піта Мюнда, агентство поки не укладає жодних довгострокових угод про закупівлю. «Наша роль – допомогти зрозуміти ринок».

Capella Space керує групою з семи супутників і була першим комерційним оператором SAR у США. У 2019 році компанія підписала угоду з NRO щодо вивчення інтеграції SAR-зображень у національну архітектуру агентства. Airbus керує угрупованням з трьох супутників SAR. Iceye U.S., дочірня компанія фінського супутникового оператора SAR, має найбільше угруповання комерційних супутників SAR, на сьогоднішній день їх запущено 16. PredaSAR, стартап, що належить Terran Orbital, планує свій перший запуск на четвертий квартал 2022 року. Umbra наразі розгорнула два мікросупутники SAR.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України