Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Начальник штабу ЗС Ірану високо оцінив військову космічну програму Ірану

3 квітня начальник штабу Збройних сил Ірану (chief of staff of Iran’s Armed Forces) генерал-майор Мохаммад Хоссейн Багері (Major General Mohammad Hossein Bagheri) заявив, що космічна програма ЗС Ірану розвивається швидкими темпами. Про це він заявив під час зустрічі з особовим складом Генерального штабу ЗС Ірану наприкінці свят Навруз.

«Запуск численних супутників і розгортання їх на орбіті стало ще одним досягненням збройних сил минулого року. Тепер у нас є два супутники на орбіті, які щодня передають необхідну інформацію та дані», — сказав Багері, маючи на увазі два супутники-кубсати, запущені Корпусом вартових ісламської революції (КВІР).

Noor-1, кубсат формату 6U для спостереження Землі, був запущений 22 квітня 2020 року твердопаливною ракетою-носієм Qassed з бази КВІР на півночі Ірану. За даними США, Noor-1 перестав працювати незабаром після виходу на орбіту.

Noor-2, також запущений КВІР ракетою-носієм Qassed 8 березня 2022 року, хоча все ще працює, має дуже низьку просторову розрізненість.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України