24 жовтня команда співробітників Європейського космічного агентства, Космічного агентства Франції (CNES), компаній Arianespace та ArianeGroup на європейському космодромі в Куру, Французька Гвіана, завершила повномасштабну так звану «мокру репетицію» (Wet Dress Rehearsal) нової ракети Ariane 6, у яку у баки ракети було заправлено а потім злито паливо. Тестування тривало понад 30 годин, три зміни працювали позмінно по 10 годин кожна.
Мета випробування полягала в тому, щоб підвищити надійність систем запуску та перевірити процедури аварійної безпеки з перериванням зворотного відліку через імітовані аномалії.
«Мокра репетиція» — комбіноване тестове завантаження (combined test loading, CTLO2.1) — це трете випробування, у якому наземні команди Ariane 6 відпрацьовують повний зворотний відлік до запуску. Перше тестування було проведено 18 липня, а 5 вересня — перше запалювання головного двигуна. Тест 24 жовтня був зосереджений на надійності системи та тому, наскільки добре Ariane 6 і команди справляються з ситуаціями на межі робочих параметрів. Цього разу операції проводилися вночі, щоб перевірити роботу за більш низьких температур навколишнього середовища, тоді як липневі та вересневі випробування проводилися вдень.
«Команди довели процедури зворотного відліку CTLO2.1 майже до досконалості, — зазначив Жан-Мішель Ріцці, менеджер стартової бази Ariane 6 ЄКА, — це було дуже довге випробування, але віддані команди та докладені зусилля досягли повного успіху».
РН Ariane 6 використовує у якості палива рідкий кисень і водень. У баках Ariane 6 міститься 180 тон палива, тому операції заправки та подальшого зливу займають багато часу: тільки на злив рідкого водню з баків пішло понад 7 годин.
Основний ступінь Ariane 6, на якому проведено випробування, ідентичний реальному, але не призначений для запуску.