Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

На казахстанському супутнику KazSat-3 сталася позаштатна ситуація

15 вересня казахстанське АТ «Казтелерадіо» повідомило, що у зв’язку з позаштатною ситуацією на казахстанському супутнику KazSat-3 частина казахстанських та зарубіжних телеканалів є недоступною.

АТ «Казтелерадіо» разом із Центром космічного зв’язку проводить роботи з відновлення працездатності KazSat-3. При цьому державні телеканали, що використовують супутник KazSat-2, транслюються в штатному режимі. Всі 567 радіотелевізійних станцій приймають телевізійні канали з резервного супутника KazSat-2 і ведуть мовлення на всю територію Республіки Казахстан.

Ситуацію роз’яснили у Міністерстві цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості. «Сьогодні, 15 вересня 2023 року, у період тривалого проходження тіньових ділянок Місяця та Землі стався розряд батарейних блоків космічного апарату зв’язку KazSat-3, внаслідок чого тимчасово був припинений діючий сервіс з супутникового телерадіомовлення та супутникової передачі даних», – зазначається у повідомленні відомства. У міністерстві пояснили, що національний оператор «Республіканський центр космічного зв’язку» спільно з розробником космічного апарату російським «ІСС імені Академіка М.Ф.Решетнева» проводять роботи з відновлення зазначених сервісів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України