Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

МО США представило доповідь про космічну політику, підготовлену на вимогу Конгресу

14 вересня Міністерство оборони США подало до Конгресу доповідь, у якій пояснюється, яким чином воно має намір захищати супутники на орбіті від агресії та забезпечити постійну доступність таких послуг, як GPS-навігація та космічний зв’язок.

Підготовка несекретної доповіді «Огляд космічної політики та стратегія захисту супутників» (“Space Policy Review and Strategy on Protection of Satellites”) була передбачена законом і є спробою пояснити, як Міністерство оборони справляється із загрозами, з якими стикаються американські супутники, такими як російські глушники [сигналів] і китайські лазери, які можуть засліпити супутники.

Доповідь підготовлено у відповідності до вимог Конгресу, викладених у Законах про національну оборону від 2022 та 2023 років (2022 and 2023 National Defense Authorization Acts). Один з них доручає Міністерству оборони та Розвідувальному співтовариству переглянути космічну політику Міністерства оборони. Інший вимагає від Міністерства оборони «зробити загальнодоступною стратегію, що містить дії, які будуть вжиті для захисту та забезпечення безпеки на орбіті супутників Міністерства оборони та Розвідувального співтовариства від можливостей противників націлюватися на супутники, погіршувати їхню роботу або знищувати».

Помічник міністра оборони США з питань космічної політики Джон Пламб сказав, що документ «допомагає нам передати політикам кілька ключових повідомлень», таких як роль космосу в національній безпеці та ідея, що космос є сферою війни, як море, повітря та земля.

Хоча Конгрес зобов’язав підготувати нетаємну доповідь, Міністерство оборони представило окремий секретний додаток, оскільки багато важливих деталей, пов’язаних із захистом космосу, є секретними.

Під час розмови з журналістами для обговорення оприлюдненої стратегії Пламб сказав, що Міністерство оборони «продовжує просуватися на багатьох напрямках, щоб оновити політику засекречування інформації та керівні вказівки, щоб мати можливість обмінюватися інформацією на відповідних рівнях». Наприклад, пониження рівня секретності з «цілком таємно» до «таємно» «може мати велике значення», сказав він.

У звіті визначено ключові пріоритети Міністерства оборони щодо космічних систем.

Один із них полягає в тому, щоб забезпечити об’єднані сили супутниковими послугами, необхідними для ведення військових операцій. Пламб сказав, що Міністерство оборони будує більш стійкі супутникові мережі, «щоб ми могли витримати удар».

«Ми пройшли довгий шлях у наближенні до стійкості. Це включено в усі наші розмови. І це не тільки супутники. Це також наземна архітектура, – сказав він. – Це нескінченний виклик, тому що противник адаптується».

«Здатність нейтралізувати або мінімізувати вплив загрози має бути частиною нашого підходу до забезпечення космічних послуг для збройних сил», – сказав Пламб.

Ще одним пріоритетом є обізнаність про космічний простір, тобто знання космічного середовища. «Надзвичайно важливо мати можливість виявляти загрози та реагувати на них… а також мати можливість динамічно розпізнавати ознаки та визначати наміри», – сказав він.

Документ також визнає відповідальність МО США за захист збройних сил від актів агресії, спричинених космічними технологіями. Прикладом цього є те, як Китай побудував свою космічну архітектуру, щоб «підвищити свою бойову міць у всіх сферах», сказав Пламб.

Беручи приклад з військової стратегії США, Китай використовує супутники, щоб точніше націлювати свої ракети та стежити за діями противників.

«Тож ми будемо захищати наших чоловіків і жінок від загроз, пов’язаних із космосом, – сказав Пламб. – Під час конфлікту це може вимагати забезпечення того, щоб наші противники не могли покладатися на свої космічні служби для виявлення та завдання ударів по наших силах».

Одна з причин, чому Конгрес запросив цю доповідь, полягає в тому, щоб допомогти пояснити виборцям роль різних військових організацій, задіяних у космічній діяльності, включаючи Космічні сили США, Космічне командування США та кілька міжвідомчих груп, і чому фінансування космічних програм значно зросло. «У бюджеті на 2024 фінансовий рік надається пріоритет дослідженням, розробкам, випробуванням та оцінкам, щоб гарантувати, що Міністерство оборони зможе вдосконалювати простір національної безпеки протягом наступних років і протистояти новим загрозам, одночасно продовжуючи інвестувати у короткострокову готовність», – йдеться у доповіді.

Міністерство оборони у цій доповіді також прагне надіслати повідомлення Конгресу та громадськості, що воно не намагається розпалити конфлікт у космосі.

Хоча риторика загострилася, війна в космосі не є неминучою, сказав Пламб. «Ми несемо відповідальність за те, щоб рухатися вперед таким чином, щоб зосередитися на стримуванні конфліктів і зміцненні безпеки, стабільності та довгострокової стійкості космічної сфери».

«Кожна сторона в космосі, включаючи Міністерство оборони, має пристосуватися до роботи в космічній сфері з великою кількістю інших учасників, що постійно зростає, так само, як ми робили це століттями на суші», – сказав він.

За словами Пламба, МО США розглядає Китай як «виклик, що задає темп». «Але ми не прагнемо конфлікту з Китаєм. США залишаються відданими відповідальній поведінці в космосі».

У стратегії, представленій Конгресу, не розглядається роль Міністерства оборони у захисті супутників приватного сектора, які використовуються для підтримки військових дій.

«У формулюваннях Конгресу цього не вказано. І тому це не включено», – сказав Пламб. За його словами, оскільки Міністерство оборони покладається на комерційні супутникові послуги, питання про те, як ці супутники будуть захищені, «є свого роду основоположним».

Він сказав, що МО США виступає за ширший обмін «інформацією про загрози з галузевими партнерами, щоб вони могли реагувати», подібно до того, як уряд ділиться інформацією про кібер-загрози з приватним сектором.

«Це повертає нас до питання засекречування інформації та забезпечення того, щоб ми ділилися інформацією з нашими галузевими партнерами з максимальною швидкістю, щоб вони могли займатися своїми системами», – сказав Пламб.

Після оприлюднення доповіді Міністерства оборони член Палати представників Майк Роджерс, голова Комітету у справах збройних сил, сказав, що міністерство «розпочало серйозне обговорення того, що ми повинні зробити, щоб захистити об’єднані сили від російської та китайської космічної зброї. Ми повинні продовжувати рухатися вперед, оскільки ми прагнемо досягти всеосяжної військової переваги в космосі».

«Я також з нетерпінням чекаю почути більше подробиць від Міністерства оборони про те, як воно працює над усуненням перешкод для співпраці, таких як засекречування інформації, з деякими з наших найближчих союзників і партнерів, – сказав Роджерс. – Це частина більш широкої проблеми з надмірним засекречуванням космічних систем, яка зберігається протягом десятиліть».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України