Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місяцехід та посадковий модуль індійської місячної місії Chandrayaan-3 переведені у сплячий режим

Індійський місяцехід і посадковий модуль місії Chandrayaan-3 виконали визначені основні завдання місії та на даний час готуються до майбутньої двотижневої місячної ночі. Індійська організація космічних досліджень (ISRO) сподівається, що обидва апарати зможуть бути активізовані, коли сонце знову зійде над південним полюсом Місяця.

Місія Chandrayaan-3, перша успішна спроба Індії з посадки на Місяць і перша в світі успішна посадка в регіоні південного полюсу Місяця, витратила трохи менше двох тижнів на дослідження перспективної області, де можуть існувати поклади замерзлої води.

2 вересня ISRO повідомила, що місяцехід Pragyan виконав визначені завдання та був «переведений у сплячий режим» із вимкненням наукових приладів. «Батарея повністю заряджена, — йдеться у повідомленні ISRO. Сонячна панель орієнтована на отримання світла при наступному сході Сонця, який очікується 22 вересня. Приймач залишається увімкненим».

Посадковий модуль Vikram, який доставив місяцехід Pragyan на поверхню Місяця та провів власну наукову діяльність, 4 вересня також переведений у сплячий режим.

«Vikram засне поруч із Pragyan, коли сонячна енергія вичерпається, а батарея розрядиться. Сподіваємося на їхнє пробудження, орієнтовно 22 вересня», — йдеться в повідомленні ISRO від 4 вересня.

Безпосередньо перед тим, як перейти в режим сну, посадковий модуль зробив короткий «стрибок», ненадовго запустивши двигуни, щоб переміститися приблизно на 40 см ближче до вже сплячого місяцехода Pragyan.

Місія Chandrayaan-3 здійснила посадку на Місяць 23 серпня. Місяцехід Pragyan висадився з посадкового модуля Vikram через день і з тих пір подолав понад 100 м по місячній поверхні.

З початку місії вчені ISRO провели різні дослідження, включаючи хімічний аналіз поверхні Місяця, профіль температури верхніх 10 см реголіту та вимірювання розрідженої плазми над поверхнею Місяця.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України