Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місія з видалення сміття швейцарської компанії ClearSpace пройшла ключові етапи

Місія з видалення космічного сміття, яку для Європейського космічного агентства (ESA) розробляє швейцарський стартап ClearSpace, пройшла кілька етапів у рамках кампанії екологічних випробувань.

ClearSpace-1 – це місія з активного видалення сміття, метою якої є захоплення та зведення з орбіти адаптера корисного навантаження, який був запущений на ракеті-носії Vega у 2013 році з трьома супутниками. Щоб захопити свою 112-кілограмову ціль, космічний апарат використовуватиме чотири роботизовані руки. Космічний апарат із захопленим адаптером корисного навантаження буде зведено з орбіти, обидва згорять в атмосфері.

18 січня швейцарський стартап оголосив, що космічний апарат ClearSpace-1 завершив два важливі етапи в рамках своєї кампанії екологічних випробувань, а саме завершення випробувань у вібраційній та термовакуумній камерах. Ці випробування мають життєво важливе значення для того, щоб переконатися, що космічний апарат здатний витримати суворі умови під час запуску та експлуатації після того, як він буде розгорнутий на орбіті.

«Ми успішно пройшли випробування на вібрацію та термовакуум завдяки чудовій співпраці з більшою командою», – пояснив генеральний директор ClearSpace Люк Піге. Випробування проводилися на випробувальному майданчику компанії Beyond Gravity за додаткової підтримки від австрійської компанії FOTEC.

У травні 2023 року ClearSpace підписала контракт з Arianespace на запуск місії ClearSpace-1 на борту ракети-носія Vega C у другій половині 2026 року. Відповідно до угоди, досягнутої під час Космічного саміту в Севільї наприкінці минулого року, компанія Avio візьме на себе питання маркетингу і менеджменту, пов’язані з ракетою-носієм. У результаті, ймовірно, до моменту запуску місія буде в руках італійського виробника ракет.

Після запуску космічний апарат ClearSpace-1 буде розгорнутий на сонячно-синхронній орбіті для введення в експлуатацію, після чого він пройде низку випробувань. Потім він буде піднятий на цільову орбіту приблизно 800 на 660 км. Після цього ClearSpace-1 розпочне операції з націлювання, захоплення та зведення з орбіти адаптера корисного навантаження Vega.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України